Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Vardø
År: 1808
Retning: Ut
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Arnt Bøgmann 2 23 Bergen Norge Bergen Norge Bergen Norge Skipenes bygningssted: Bergen (…)
2 Andreas Sand 4 13 1/2 Trondheim Norge Trondheim Norge Trondheim Norge Skipenes bygningssted: Trondheim (…)
3 Carl Grande 3 18 Trondheim Norge Trondheim Norge Trondheim Norge Skipenes bygningssted: Trondheim (…)
4 Demetri Popoff 4000 Kola Russland Kola Russland Altona Tyskland Skipenes bygningssted: Russland (…)
5 Elias Tharassen Båt 200 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
6 Gregori Packolin 8 Lodje 4000 Kem Russland Kem Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
7 Gregori Gubbin Lodje 1400 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Tromsø og Bodø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
8 Gregori Jefstratoff Skip 1800 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Tromsø og Bodø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
9 Jacob Rebien Båt 800 Kem Russland Kem Russland Kjelvik Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
10 Jakus Mackiloff Båt 200 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
11 Jahn Steffani Lodje 200 Onega Russland Onega Russland Vestfinnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
12 Jvan Kambolin Skip 7000 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
13 Jvan Popoff Lodje 900 Onega Russland Onega Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
14 Jens Foxsen 6 Jakt 12 Senja Norge Senja Norge Senja Norge Skipenes bygningssted: Norge (…)
15 Jvan Kassianoff Lodje 6500 Onega Russland Onega Russland Nordland Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
16 Jvan Ragusen Lodje 3000 Sumsky Posad Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
17 Maxsim Serebruanickoff Skip 4000 Kem Russland Russland Russland Tromsø og Bodø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
18 Mattey Utsatikoff 12 Lodje 3000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
19 Magnus Brostrøm 11 Lodje 5000 Trondheim Norge Nordland Norge Arkhangelsk Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
20 Olaxsi Wadekloff 10 Lodje 5000 Kem Russland Russland Russland Arkhangelsk Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
21 Olaxsi Wadekloff 10 Lodje 2500 Kem Russland Russland Russland Arkhangelsk Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
22 Olaxsi Koloff 9 Lodje 800 Monjuga Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
23 Olaxsi Koloff 9 Lodje 800 Monjuga Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
24 Philliff Sckirken Skip 4000 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
25 Prokopey Schadrin Skip 3508 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Tromsø og Bodø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
26 Rasmus Prest 9 30 1/2 Bergen Norge Hammerfest Norge Hammerfest Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
27 Sessoy Simonkoff 7 Båt 200 Sumsky Posad Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
28 Steffan Tolsin 5 Lodje 1000 Moduskej Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
29 Semin Juvjeurs Skip 9000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
30 Wassely Morosoff Skip 4000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
31 Wassely Kamskin Skip 7000 Messina Italia Russland Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)

* Nåtidens land.