Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Vardø
År: 1808
Retning: Inn
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Arnt Bøgmann 7 23 Bergen Norge Bergen Norge Bergen Norge Skipenes bygningssted: Bergen (…)
2 Andreas Sand 12 13 1/2 Trondheim Norge Trondheim Norge Trondheim Norge Skipenes bygningssted: Trondheim (…)
3 Carl Grande 18 18 Trondheim Norge Trondheim Norge Trondheim Norge Skipenes bygningssted: Trondheim (…)
4 Demetri Popoff 6 4000 Kola Russland Kola Russland Altona Tyskland Skipenes bygningssted: Russland (…)
5 Elias Tharassen 3 Båt 200 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
6 Gregori Packolin 21 Lodje 4000 Kem Russland Kem Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
7 Gregori Gubbin 23 Lodje 1400 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Tromsø og Bodø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
8 Gregori Jefstratoff 28 Skip 1800 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Tromsø og Bodø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
9 Jacob Rebien 1 Båt 800 Kem Russland Kem Russland Kjelvik Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
10 Jakus Mackiloff 2 Båt 200 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
11 Jahn Steffani 5 Lodje 200 Onega Russland Onega Russland Vestfinnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
12 Jvan Kambolin 13 Skip 7000 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
13 Jvan Popoff 17 Lodje 900 Onega Russland Onega Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
14 Jens Foxsen 19 Jakt 12 Senja Norge Senja Norge Senja Norge Skipenes bygningssted: Norge (…)
15 Jvan Kassianoff 26 Lodje 6500 Onega Russland Onega Russland Nordland Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
16 Jvan Ragusen 29 Lodje 3000 Sumsky Posad Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
17 Maxsim Serebruanickoff 22 Skip 4000 Kem Russland Russland Russland Tromsø og Bodø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
18 Mattey Utsatikoff 24 Lodje 3000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
19 Magnus Brostrøm 25 Lodje 5000 Trondheim Norge Nordland Norge Arkhangelsk Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
20 Olaxsi Wadekloff 10 Lodje 5000 Kem Russland Russland Russland Arkhangelsk Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
21 Olaxsi Wadekloff 10 Lodje 2500 Kem Russland Russland Russland Arkhangelsk Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
22 Olaxsi Koloff 11 Lodje 800 Monjuga Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
23 Olaxsi Koloff 11 Lodje 800 Monjuga Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
24 Philliff Sckirken 16 Skip 4000 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
25 Prokopey Schadrin 27 Skip 3508 Arkhangelsk Russland Arkhangelsk Russland Tromsø og Bodø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
26 Rasmus Prest 8 30 1/2 Bergen Norge Hammerfest Norge Hammerfest Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
27 Sessoy Simonkoff 4 Båt 200 Sumsky Posad Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
28 Steffan Tolsin 9 Lodje 1000 Moduskej Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
29 Semin Juvjeurs 14 Skip 9000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
30 Wassely Morosoff 15 Skip 4000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
31 Wassely Kamskin 20 Skip 7000 Messina Italia Russland Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)

* Nåtidens land.