Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Hammerfest
År: 1808
Retning: Inn
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Andreas Balloff 2 Lodje 3000 Kem Russland Russland Russland Russland Russland
2 Andreas Kabitoff 4 Lodje 1000 Kola Russland Russland Russland
3 Andreas Sand 11 Jakt 13 1/2 Trondheim Norge Norge Norge Trondheim Norge med Jagten Etatzraad Knudsen Tronhiem(…)
4 Andreas Haas 15 Jakt 11 Rødgammen Norge Norge Norge Rødgammen Norge
5 Aleyj Kordoliboff 20 Lodje Arkhangelsk Russland Russland Russland
6 Andreas Pojkin 22 Lodje Arkhangelsk Russland Russland Russland Russland Russland
7 Andres Hammer 26 Jakt 16 Trondheim Norge Norge Norge Trondheim Norge
8 Andreas Rafn 27 båt Karlsøy Norge Norge Norge Karlsøy Norge
9 Arenas Bøgmand 39 Slupp 23 Bergen Norge Norge Norge Bergen Norge
10 Barholas Buch 14 Brigg 26 1/2 Bergen Norge Norge Norge Bergen Norge
11 Bruun 40 15 Bergen Norge Norge Norge Hundholmen Norge
12 Carl H. Grande 13 Jakt 18 Trondheim Norge Norge Norge Trondheim Norge med Vogelsang Jagt i Trondheim
13 Christen Grønbech 28 båt Vesterålen Norge Norge Norge Vesterålen Norge
14 C. M. Grønbech 42 Jakt 8 1/2 Vesterålen Norge Norge Norge Vesterålen Norge
15 Elias Sparboe 1 Båt Senja Norge Norge Norge Senja Norge
16 Fredirick Bikoff 37 Slupp 2000 Kem Russland Russland Russland Russland Russland
17 Gedor Potnoff 23 Lodje Arkhangelsk Russland Russland Russland
18 Gregor 36 Lodje 2500 Kem Russland Russland Russland Selv tilhørende sin Lodien
19 Gregorii Semjnoff 38 Lodje 2500 Kem Russland Russland Russland
20 Hans Oll 5 Båt Larvik Norge Nordland Norge Larvik Norge
21 Hans Bammen 9 Jakt 7 Kristiansund Norge Norge Norge Kristiansund Norge
22 Hans H. Broch 25 Færing 4 Tromsø Norge Nore Tromsø Norge med Fendringen selv tilhørende
23 H. Chr. Hansen 7 Galeas 42 Trondheim Norge Trondheim Norge Russland Russland
24 Joh: Wingaard 8 Jakt 18 Trondheim Norge Norge Norge Vardø Norge førende Chr: Buck tilhørende Jagt
25 Jens Luksen 10 Jakt 12 Senja Norge Norge Norge Øst-Finnmark Norge
26 Ingebreth Havn 18 Jakt 7 1/2 Trondheim Norge Norge Norge Storin? i Nordland
27 Jørgen Persen Færing 16 Salten Øst-Finnmark Norge Salten
28 Jvan Antulyff 24 Arkhangelsk Russland Russland Russland
29 Jan Moroff 30 Lodje 15 Kem Russland Russland Russland Tromsø Norge
30 Jakoff Popoff 31 Lodje 16 Kem Russland Russland Russland Tromsø Norge
31 Joh: Wingaard 41 Jakt 18 Trondheim Norge Russland Russland Trondheim Norge
32 Jan Jansen 43 Lodje 6000 Arkhangelsk Russland Russland Russland
33 Lukas 33 Lodje 3000 Sammested Russland Russland Tromsø Norge
34 Metri Topoff 6 Lodje 3000 Kola Russland Russland Russland Russland Russland
35 Mathey Ujatoff 21 Lodje Arkhangelsk Russland Russland Russland
36 Ole Bye 34 Færing 2 Lamvigen Nordland Norge Lamvigen
37 Alexy Jacoff 35 Lodje 3000 Sumsky Posad Russland Russland Russland
38 P. H. Graae 12 Jakt 10 Kristiansund Norge Norge Norge Kristiansund Norge
39 Peder Laberg 19 Båt Dyrøe Norge Norge Nordlans med sin baad
40 Prokaby 29 Lodje 2000 Kem Russland Russland Russland Russland Russland
41 P: Hansen Brigg 52 1/2 Trondheim Norge Russland Russland Trondheim Norge
42 P: Slangerup Slagbåt 8 Salten Øst-Finnmark Norge Salten
43 R: Præst 3 Galeas 46 Bergen Norge Bergen Norge Bergen Norge
44 R: Ivanoff 16 Lodje 2000 Kola Russland Russland Russland
45 R: Trane 17 Slagbåt Karlsøy Norge Norge Norge Karlsøy Norge

* Nåtidens land.