Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Vardø
År: 1806
Retning: Ut
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Antim Lodje 500 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
2 Anton Backonoff Lodje 4500 Kem Russland Russland Russland Vestfinnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
3 Audatim Waskiem 11 Lodje 600 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
4 Bøye Peter Jensen 9 Snau 63 1/2 København Danmark Danmark Danmark København Danmark Skipenes bygningssted: Danmark (…)
5 Booy Henrichs 7 Galliot 64 København Danmark Danmark Danmark Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Danmark (…)
6 Cornella Bagdanoff 2 Lodje 300 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
7 Friderick Gustniskoff 13 Lodje 1000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
8 Friderich Wassillien 12 Lodje 2000 Onega Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
9 Gregori Packolin Junior 15 Lodje 800 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
10 Gregori Packolin Senior 16 Lodje 1500 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
11 Ivan O Millian 1 Båt 200 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
12 Ivan O Millian 1 Lodje 200 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
13 John Friderichsen Lodje 800 Arkhangelsk Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
14 Jahns Sadrin 5 Lodje 3000 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
15 Johannes Wingaard 8 Jakt 18 Trondheim Norge Norge Norge Hammerfest Norge Skipenes bygningssted: Norge (…)
16 Jahns Ragusen Lodje 2000 Sumsky Posad Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
17 Johan Machiloff Lodje 500 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
18 Kusma Friderich Lodje 20 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
19 Larivol Lodje 500 Arkhangelsk Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
20 Metri Thomas Båt 200 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
21 Martve Erasmusen 4 Båt 300 Kola Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
22 Metrius Marakoff Lodje 1500 Arkhangelsk Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
23 Maxim Jahns Silibraae Lodje 3000 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
24 Ole Petersen Wasseli Lodje 1000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
25 Ole Kotzin Lodje 300 Kola Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
26 Peter Nic. Lausen 6 Brigg 59 København Danmark Danmark Danmark København Danmark Skipenes bygningssted: Danmark (…)
27 Peter Sørensen 3 Skonnert 13 1/2 Trondheim Norge Trondheim Norge Hammerfest Norge Skipenes bygningssted: Norge (…)
28 Peter Antipin Lodje 1500 Kem Russland Russland Russland Vestfinnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
29 Peter Jeptukoff Lodje 800 Kem Russland Russland Russland Vestfinnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
30 Steffan O Millian Båt 200 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
31 Steffan Reichen Lodje 3000 Negar Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
32 Steffavic Lodje 300 Sumsky Posad Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
33 Steffan Chastkanoff Lodje 800 Onega Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
34 Steffan Toffin 14 Lodje 1500 Onega Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
35 Thomas Kobbeloff 10 Lodje 300 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
36 Wasselien Lodje 300 Arkhangelsk Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
37 Wasselie Ackapeton Båt 200 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
38 John Michels 22 Lodje 600 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)

* Nåtidens land.