Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Vardø
År: 1806
Retning: Inn
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Antim 15 Lodje 500 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
2 Anton Backonoff 23 Lodje 4500 Kem Russland Russland Russland Vestfinnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
3 Audatim Waskiem 34 Lodje 600 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
4 Bøye Peter Jensen 5 Snau 63 1/2 København Danmark Danmark Danmark København Danmark Skipenes bygningssted: Danmark (…)
5 Booy Henrichs 33 Galliot 64 København Danmark Danmark Danmark Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Danmark (…)
6 Cornella Bagdanoff 7 Lodje 300 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
7 Friderick Gustniskoff 35 Lodje 1000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
8 Friderich Wassillien 36 Lodje 2000 Onega Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
9 Gregori Packolin Junior 28 Lodje 800 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
10 Gregori Packolin Senior 31 Lodje 1500 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
11 Ivan O Millian 4 Båt 200 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
12 Ivan O Millian 4 Lodje 200 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
13 John Friderichsen 11 Lodje 800 Arkhangelsk Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
14 Jahns Sadrin 21 Lodje 3000 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
15 Johannes Wingaard 25 Jakt 18 Trondheim Norge Norge Norge Hammerfest Norge Skipenes bygningssted: Norge (…)
16 Jahns Ragusen 24 Lodje 2000 Sumsky Posad Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
17 Johan Machiloff 27 Lodje 500 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
18 Kusma Friderich 16 Lodje 20 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
19 Larivol 26 Lodje 500 Arkhangelsk Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
20 Metri Thomas 1 Båt 200 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
21 Martve Erasmusen 3 Båt 300 Kola Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
22 Metrius Marakoff 9 Lodje 1500 Arkhangelsk Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
23 Maxim Jahns Silibraae 20 Lodje 3000 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
24 Ole Petersen Wasseli 10 Lodje 1000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
25 Ole Kotzin 19 Lodje 300 Kola Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
26 Peter Nic. Lausen 6 Brigg 59 København Danmark Danmark Danmark København Danmark Skipenes bygningssted: Danmark (…)
27 Peter Sørensen 8 Skonnert 13 1/2 Trondheim Norge Trondheim Norge Hammerfest Norge Skipenes bygningssted: Norge (…)
28 Peter Antipin 29 Lodje 1500 Kem Russland Russland Russland Vestfinnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
29 Peter Jeptukoff 30 Lodje 800 Kem Russland Russland Russland Vestfinnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
30 Steffan O Millian 2 Båt 200 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
31 Steffan Reichen 13 Lodje 3000 Negar Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
32 Steffavic 17 Lodje 300 Sumsky Posad Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
33 Steffan Chastkanoff 32 Lodje 800 Onega Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
34 Steffan Toffin 37 Lodje 1500 Onega Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
35 Thomas Kobbeloff 18 Lodje 300 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
36 Wasselien 12 Lodje 300 Arkhangelsk Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
37 Wasselie Ackapeton 14 Båt 200 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
38 Jahn Michels 22 Lodje 600 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)

* Nåtidens land.