Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Hammerfest
År: 1806
Retning: Inn
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Skipper Olai Alm 1 15 1/2 Bergen Norge Bergen Norge Bergen Norge
2 Skipper Andreas H. Sand 4 13 1/2 Trondheim Norge Trondheim Norge Trondheim Norge
3 Andreas Andreasen Møhlenbusk 19 13 Hammerfest Norge Bergen Norge Bergen Norge førende her i staden M. W. Buck tilhø(…)
4 Aasuph Deretsen 17 Lodje 800 Onega Russland Russland Russland Tromsø Norge selv tilhørende Lodjen
5 Andreas Jellifaroff 31 Lodje 1500 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Selv tilhørende lodje
6 Christen Jacobsen 3 17 1/2 Flensburg Danmark Flensburg Danmark København Danmark
7 Carl H. Grande 8 14 Trondheim Norge Trondheim Norge Trondheim Norge
8 Christen Jacobsen 35 17 1/2 Flensburg Danmark Flensburg Danmark København Danmark
9 Elias Lasaroff 28 Lodje 2000 Kem Russland Russland Russland Russland Russland selv tilhørende lodje
10 Fæder Makiloff 27 1200 Kem Russland Russland Russland Russland Russland
11 Gregorie Ivanoff 12 Kem Russland Russland Russland Russland Russland
12 Gregorie 16 1000 Kem Russland Russland Russland Russland Russland
13 Hans Østigaard 18 Jagt 9 Kristiansund Norge Norge Norge Nordland Norge
14 Hans Asmussen 30 Bark 82 Flensburg Danmark Flensburg Danmark Barcelona Spania/Katalonia
15 Jeppe Petterson 6 76 Trondheim Norge Trondheim Norge Barcelona Spania/Katalonia
16 Johannes Wingaard 9 jagt 18 Hammerfest Norge Trondheim Norge Trondheim Norge førende Christopher Buck jagt
17 Jacob Surkin 10 Lodje Kem Russland Russland Russland Russland Russland selv tilhørende lodje
18 Jacob Popoff 13 Arkhangelsk Russland Russland Russland Russland Russland selv tilhørende lodje
19 Jokkum Jacobsen 15 Jagt 26 1/2 Trondheim Norge Trondheim Norge Trondheim Norge
20 Ivan Germinoff 23 1000 Kem Russland Russland Russland Russland Russland
21 Jacob Wulff 26 Brigg 49 Hammerfest Norge København Danmark førende Kiøbmand Ascholms Brig
22 Jesper Pedersen 32 Brigg 27 1/2 Hammerfest Norge København Danmark København Danmark tilhørende Jens Buck Brig skib
23 Jogaard 33 2000 Kem Russland Russland Russland Russland Russland
24 Lars Jansen 36 46 Flensburg Danmark Flensburg Danmark Barcelona Spania/Katalonia
25 Nicolaj Pettersen 25 75 1/2 Flensburg Danmark Flensburg Danmark Barcelona Spania/Katalonia
26 Nekifaar 34 1500 Kem Russland Russland Russland Russland Russland
27 Nicolaj Norkin 28 500 Onega Russland Russland Russland Russland Russland
28 Petter Sørensen 2 Skonnert 13 1/2 Hammerfest Norge Trondheim Norge Vardø Norge Christopher Buck tilhørende Skonnert
29 Petter Sørensen 14 Skonnert 13 1/2 Hammerfest Norge Vardø Norge Trondheim Norge Christopher Buck tilhørende Skonnert
30 Petter Ivanoff 7 Russland Russland Russland Russland Russland Russland
31 Peder Andersen 20 Kvæfjord Norge Nordland Norge Nordland Norge
32 Petter Antipen 21 1500 Kem Russland Vardø Norge Russland Russland
33 Petter I. Gran 22 jagt 15 1/2 Hammerfest Norge Trondheim Norge Trondheim Norge tilhørende Christopher Buck Jagt
34 Procopi Sebidoff 24 1500 Kem Russland Russland Russland Russland Russland
35 Thomas Thommasen 5 31 København Danmark København Danmark København Danmark
36 Wasselie Kassaroff 11 Kem Russland Russland Russland Russland Russland

* Nåtidens land.