Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Kristiansand
År: 1756
Retning: Inn
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Andreas Corneliusen 5 Hugert 36 Kristiansand Norge England England
2 Atlag Olseon 15 Båt 1/2 Jyllands sogn Flekkefjord Norge
3 Anders Mølbach 45 Smache 32 Kristiansand Norge Amsterdam Nederland
4 Alexander Club 55 Brigatin 20 Skottland Skottland Camphire
5 Aasmund Aanensen Kylland 15 Båt 1/2 Kristiansand Norge Mandal Norge
6 Aasmund Aanensen Kylland 83 Båt 1/2 Kristiansand Norge Mandal Norge
7 Anders Drange 84 Jekt 7 Kragerø Norge Slependen Norge
8 Anders Mølbach 90 Smache 52 Kristiansand Norge Amsterdam Nederland
9 Alexander Club 116 Brigatin 20 Skottland Skottland Skottland Skottland
10 Anders Corneliusen 118 Hugert 36 Kristiansand Norge Frankrike Frankrike
11 Aasmund Aanensen 124 Båt 1/2 Kristiansand Norge Mandal Norge
12 Anders Mølbach 146 Smache 32 Kristiansand Norge Amsterdam Nederland
13 Aasmund Aanensen 116 Båt 1/2 Kristiansand Norge Mandal Norge
14 Aage Stensøe 155 Båt 1 Nedenes Len Norge Arendal Norge
15 Anders Backe 163 Båt 1 1/2 Kristiansand Norge Langesund Norge
16 Anders Corneliusen 172 Hugert 36 Kristiansand Norge England England
17 Anders Mølbach 190 Smache 32 Kristiansand Norge Skottland Skottland
18 Anders Hiort 206 Jekt 7 1/2 Egersund Norge Bergen Norge
19 Anders Mølbach 224 Smache 32 Kristiansand Norge Skottland Skottland
20 Andreas Corneliusen 225 Hugert 36 Kristiansand Norge England England
21 Anders Svindt 228 Båt 1/2 Kristiansand Norge Langesund Norge
22 Anders Carstensen 244 Smache 30 Mandal Norge Mandal Norge
23 Andor Bergersen 244 Båt 1/2 Mandal Norge Mandal Norge
24 Andor Bergesen 246 Båt 1/2 Mandal Norge Mandal Norge
25 Bøye Nissen 30 Skip 58 Aabenraa Danmark Aabenraa Danmark
26 Bøye Sørensen 49 Galiase 13 Ho Danmark Varde Danmark
27 Bøye Lydersen 82 Skip 83 1/4 Kristiansand Norge England England
28 Bøye Nissen 123 Galias 91 Aabenraa Danmark England England
29 Bøye Lydersen 141 Skip 83 1/4 Kristiansand Norge England England
30 Børre Torchildsen 150 Båt 1 Lister len Norge Mandal Norge
31 Boote Jacobs 216 kasse Dokkum Nederland Frankrike Frankrike
32 Bøye Lydersen 217 Skip 83 1/4 Kristiansand Norge England England
33 Christen Christensen 2 Jekt 10 1/2 Nedenes Len Norge Thisted Danmark
34 Christen Christensen 9 Båt 2 Nedenes Len Norge Mandal Norge
35 Clas Harmens 26 Smache 43 1/2 Holsten Tyskland Amsterdam Nederland
36 Clas Frerichsen 41 Smache 52 3/4 Holsten Tyskland Amsterdam Nederland
37 Christen Muldvarp 46 Slub 50 Kristiansand Norge England England
38 Claus Hansen 47 Jekt 9 Nakskov Danmark Nakskov Danmark
39 Christen Christensen 77 Jekt 10 1/2 Nedenes Len Norge Hjørring Danmark
40 Christen Andersen Møller 78 Skute 6 Klitmøller Danmark Thisted Danmark
41 Christen Jensen Fuglesang 79 Skute 6 3/4 Wideøe Thisted Danmark
42 Christen Brandi 95 Skute 5 Klitmøller Danmark Thisted Danmark
43 Christen Brechestøel 105 Smache 5 Kristiansand Norge Aalborg Danmark
44 Christen Larsen 106 Skute 5 Torup Danmark Thisted Danmark
45 Christopher Budde 107 Skute 8 Kristiansand Norge Holmestrand Norge
46 Claus Clausen 112 Jekt 11 1/2 Rudkøbing Danmark Rudkøbing Danmark
47 Christen Andersen Møller 147 Skip 118 1/2 Kristiansand Norge Amsterdam Nederland
48 Christen Olsen 152 Jekt 11 1/2 Korsør Danmark Korsør Danmark
49 Christopher Olsen Budde 155 Skute 8 Kristiansand Norge Holmestrand Norge
50 Christian Brechestøel 156 Smache 5 Kristiansand Norge Stavanger Norge
51 Charles Butel 157 Kasser Dunkerque Frankrike Dunkerque Frankrike
52 Christen Ruus 164 Jekt 12 Korsør Danmark Korsør Danmark
53 Christen Hassing 167 Jekt 5 3/4 Kristiansand Norge Bergen Norge
54 Clas Frerichsen 173 Smache 52 3/4 Holsten Tyskland Frankrike Frankrike
55 Christian Caspersen 198 Jekt 14 Halden Norge Halden Norge
56 Christen Hassing 203 Jekt 5 3/4 Kristiansand Norge Risør Norge
57 Cornelius Masjes 221 Skip 93 Kristiansand Norge England England
58 Capitain Boune 229 Snov Le Havre Frankrike Le Havre Frankrike
59 Christopher Olsen 230 Skute 8 Kristiansand Norge Holmestrand Norge
60 Christian Brechestøel 231 Smache 5 Kristiansand Norge Risør Norge
61 Daniel Feis 34 Skip 85 Arendal Norge Arendal Norge
62 Daniel Feis 92 Skip 85 Arendal Norge England England
63 Daniel Feis 182 Skip 85 Arendal Norge England England
64 Diderich Wøye 187 Jekt 14 Lister len Norge Ålesund Norge
65 David Tollisen 194 Båt 1 Heeritz sogn Mandal Norge
66 David Tollisen 236 Båt 1 Heeritz sogn Mandal Norge
67 David Tollisen 245 Båt 1 Heeritz sogn Mandal Norge
68 Edvard Place 54 Skip 93 Kristiansand Norge England England
69 Edde Ouchen 70 Smache West. Friisland Amsterdam Nederland
70 Einer Halbrohen 123 Båt 1/2 Risør Norge
71 Edde Ouchen 125 Smache 41 3/4 West. Friisland Amsterdam Nederland
72 Edde Ouchen 160 Smache 41 3/4 West. Friisland West. Friisland
73 Even Rolfsen 166 Båt 1/2 Porsgrunn Norge Langesund Norge
74 Edvardus Place 171 Skiip 93 Kristiansand Norge England England
75 Eggert Syebolt 185 Smache 41 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
76 Edde Ouchen 211 Smache 41 3/4 West. Friisland Amsterdam Nederland
77 Eggert Syebolt 219 Smache 41 Ostfriesland Tyskland West. Friisland
78 Engelbrecht Berentsen 238 Jekt 1 1/2 Mandal Norge Mandal Norge
79 Foche Heeren 25 Smache Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
80 Friderich Franchfurt 33 Jekt 13 1/2 Nykøbing Mors/Sjælland Danmark Nykøbing Mors/Sjælland Danmark
81 Frans Hendrichsen 36 Gallioth 15 1/2 Aarhus Danmark Aarhus Danmark
82 Folicher Hyldrichs 52 Smache 35 Ostfriesland Tyskland West. Friisland
83 Friderich Eymes 115 Smache 31 Spiekeroog Tyskland Spiekeroog Tyskland
84 Foche Heeren 129 Smache 35 Ostfriesland Tyskland Holland Nederland
85 Friderich Franchfurt 143 Jekt 13 1/2 Nykøbing Mors/Sjælland Danmark Nykøbing Mors/Sjælland Danmark
86 Folcher Hyldrichs 154 Smache 35 Ostfriesland Tyskland West. Friisland
87 Friderich Eymes 159 Smache 31 Ostfriesland Tyskland Stavern Norge
88 Foche Heeren 168 Smache 41 1/2 Ostfriesland Tyskland West. Friisland
89 Fypke Klaasen 239 Smache 52 Harlingen Nederland Harlingen Nederland
90 Gunder Andersen 18 Båt 1/2 Drammen Norge
91 Georg Peacok 131 Challup 6 Skottland Skottland Skottland Skottland
92 Georg Tham 242 Brigatin 34 Skottland Skottland Skottland Skottland
93 Gunder Larsen 245 Brigatin 34 Lister len Norge Mandal Norge
94 Herman von der Burg 4 Snov 44 1/2 Kristiansand Norge Frankrike Frankrike
95 Hans Corneliusen 9 Brigatin 47 1/2 Mandal Norge Mandal Norge
96 Hans Mørch 18 Båt 1/2 Kristiansand Norge Christiania Norge
97 Harke Jensen 21 Smache 11 Wyk auf Føhr Tyskland Wyk auf Føhr Tyskland
98 Hans Jespersen 29 tre M. Galioth 71 1/2 Aabenraa Danmark Frankrike Frankrike
99 Halvor Olsen 55 Jekt 4 Kristiansand Norge Stavanger Norge
100 Hildrich Onchen 51 Smache 36 Ejland just Ejland just
101 Herman von der Burg 57 Snov 44 1/2 Kristiansand Norge England England
102 Hans Corneliusen 60 Brigatin 47 1/2 Mandal Norge England England
103 Halvor Olsen 64 Jekt 2 Kristiansand Norge Mandal Norge
104 Hans Mørch 78 Båt 1/2 Kristiansand Norge Halden Norge
105 Halvor Fiellestad 98 Jekt 2 1/2 Kristiansand Norge Mandal Norge
106 Hans Jespersen 100 Skip 71 1/2 Aabenraa Danmark England England
107 Hillebrand Lorentjen 103 tre masters Galioth 48 1/4 Kristiansand Norge Skottland Skottland
108 Hans Mørch 123 Båt 1/2 Kristiansand Norge Christiania Norge
109 Heere Fierts 135 Smache 32 1/2 Jour Hamburg Tyskland
110 Hildrich Onchen 138 Smache 36 Ostfriesland Tyskland West. Friislandt
111 Hans Pedersen Brinch 158 Skute 10 Synderoe Ribe Danmark
112 Halvor Olsen 161 Jekt 4 Kristiansand Norge Mandal Norge
113 Halvor Olsen 184 Jekt 4 Kristiansand Norge Mandal Norge
114 Halvor Olsen 212 Jekt 4 Kristiansand Norge Mandal Norge
115 Hillebrand Lorentjen 215 Skip 48 Kristiansand Norge Skottland Skottland
116 Hans Møller 235 Jekt 9 1/2 Nakskov Danmark Nakskov Danmark
117 Hans Marcussen 236 Båt 1/2 Heritz sogn Mandal Norge
118 Herman von der Burg 240 Snov 44 1/2 Kristiansand Norge Frankrike Frankrike
119 Halvor Olsen 244 Båt 2 Kristiansand Norge Christiania Norge
120 Hans Mørch 245 Båt 1/2 Kristiansand Norge Halden Norge
121 Johan Gotfreid Bool 3 Tre M. Galioth Gdansk Polen Nye Bastell
122 Jens Pedersen 8 Skute 7 3/4 Klitmøller Danmark Thisted Danmark
123 Jens Pedersen 16 Jekt 3 3/4 Klitmøller Danmark Mandal Norge
124 Jacob Jansen 17 Smache 37 1/2 Ejland just Ejland just
125 Jens Jensen 22 Jekt 8 1/2 Samsø Danmark Samsø Danmark
126 James Knight 27 Brigatin 26 1/2 Skottland Skottland Skottland Skottland
127 Jens Christian Fester 28 Skip 69 Aabenraa Danmark Aabenraa Danmark
128 Iver Eeg 51 Jekt 16 Korsør Danmark Korsør Danmark
129 Jørgen Pedersen Stauns 38 Jekt 10 Samsø Danmark Samsø Danmark
130 James Wood 53 Snov 26 1/3 Skottland Skottland Skottland Skottland
131 John Ellingsen 58 Galias 12 3/4 Nedenes Len Norge Korsør Danmark
132 John Clausen 63 Jekt 17 Dragør Danmark Rørvig Danmark
133 John Erichsen 65 Båt 1/2 Mandal Norge Mandal Norge
134 John Penny 66 Brigatin 61 England England England England
135 JOhn Christie 69 Brigatin 76 England England London England
136 Jens Larsen Molboe 72 Jekt 9 Aarhus Danmark Aarhus Danmark
137 John Dunbar 75 Snov Aberdeen Skottland Aberdeen Skottland
138 Jens Thomesen 81 Skute 7 Blokhus Danmark Hjørring Danmark
139 Jens Torkelsen 86 Båt 1/2 Mandal Norge Mandal Norge
140 Jacob Hansen Flensborg 91 Snov 47 Kristiansand Norge St. Martin England
141 John Ellingsen 97 Galias 12 3/4 Nedenes Len Norge Korsør Danmark
142 Jens Christensen 104 Skute 7 3/4 Klitmøller Danmark Thisted Danmark
143 James Lesly 110 Snov 41 Skottland Skottland Skottland Skottland
144 John Wilston 117 Brigatin 38 Skottland Skottland Skottland Skottland
145 Iver Kielskol 122 Båt 1/2 Arendal Norge Risør Norge
146 John Montgomerie 142 Snov Aberdeen Skottland Hamburg Tyskland
147 Jelke Wijers 149 Tialk West. Friisland Harlingen Nederland
148 James Malcholer 169 Brigatin England England Hamburg Tyskland
149 Jonas Schum 174 Snow Kristiansand Norge London England
150 Jan Focker 183 Tialk Ostfriesland Tyskland Amsterdam Nederland
151 Jacob Dirichs 184 Smache Stavern Norge Stavern Norge
152 Jacob Hansen Flensborg 186 Snow 30 Kristiansand Norge Flekkefjord Norge
153 Jens Jensen 192 Galioth 18 Rudkøbing Danmark Christiania Norge
154 John Smyth 202 Snow Skottland Skottland Skottland Skottland
155 John Ellingsen 204 Galiase 12 3/4 Kristiansand Norge Lübeck Tyskland
156 Johannes Lydersen 205 Skip Kristiansand Norge Lisboa Portugal
157 Jan Hedrichs 223 Smache 33 1/2 Gronningen Nederland Gronningen Nederland
158 Jacob Jensen Stousland 228 Snow 47 Kristiansand Norge England England
159 Iver Kielskow 236 Båt 1/2 Arendal Norge Arendal Norge
160 Jan Grindet 237 Smache Dokkum Nederland Amsterdam Nederland
161 John Staalesen 244 Båt 1/2 Heritz sogn Mandal Norge
162 Iver Kielskow 244 Båt 1/2 Arendal Norge Langesund Norge
163 Lars Jacobsen 10 Skute 9 3/4 Kristiansand Norge Stavern Norge
164 Lars Davidsen 59 Skip 142 3/4 Kristiansand Norge Stavanger Norge
165 Lulbert Pieters 133 Smache 57 Jour Jour
166 Lars Christophersen 157 Båt 1 Flekkefjord Norge Flekkefjord Norge
167 Lars Pettersen 207 Skute 7 1/2 Nedenes Len Norge Horsens Danmark
168 Lars Davidsen 220 Skip 142 3/4 Kristiansand Norge London England
169 Marcus Kielland 6 Huggert 25 1/2 Kristiansand Norge Zierikzee Nederland
170 Melicher Oncher 18 Smache 37 Dokkum Nederland Dokkum Nederland
171 Morten Michelsen 19 Skip 159 Arendal Norge Arendal Norge
172 Marcus Kielland 24 Huggert 25 1/2 Kristiansand Norge Zierikzee Nederland
173 Michel Thanboe 37 Kreyert 16 Samsø Danmark Samsø Danmark
174 Mathias Madsen 39 Galiase 15 Aalborg Danmark Aalborg Danmark
175 Melicher Oncher 42 Smache 37 Dokkum Nederland Harlingen Nederland
176 Mels Richertsen 43 Smakke 44 Holsten Tyskland Amsterdam Nederland
177 Marius Bessesen Reimer 61 Brigantin 46 Kristiansand Norge Frankrike Frankrike
178 Melchen Onchen 85 Smakke 37 Dokkum Nederland Stavern Norge
179 Morten Michelsen 87 Skip 159 Arendal Norge England England
180 Mads Muldrup 96 Galioth 22 1/2 Kristiansand Norge Mandal Norge
181 Marcus Bessesen 114 Brigantin 46 Kristiansand Norge England England
182 Marcus Kielland 119 Hukkert 25 1/2 Kristiansand Norge Zierikzee Nederland
183 Melcher Onchen 128 Smakke 57 Vest Friisland Nederland Amsterdam Nederland
184 Mels Richertsen 137 Smakke 44 Holsten Tyskland Amsterdam Nederland
185 Mads Thomesen 144 Jakt 8 Lister len Norge Libou
186 Melcher Onchen 165 Smakke 37 Vest Friisland Nederland Vest Friisland Nederland
187 Marcus Bessesen 181 Brigantin 46 Kristiansand Norge England England
188 Mels Richertsen 193 Smakke 44 Holsten Tyskland Amsterdam Nederland
189 Morten Michelsen 195 Skip 159 Grimstad Norge Irland Irland
190 Melcher Hybrichs 236 Smakke 40 Vest Friisland Nederland Vest Friisland Nederland
191 Mads Thomesen 243 Jakt 8 Lister amt Norge Bergen Norge
192 Niels Svenvig 50 Jakt 4 Stavanger Norge Stavanger Norge
193 Niels Mortensen 93 Jakt 8 1/2 Stavern Norge Larvik Norge
194 Niels Stenstensen 160 Skute 4 Løkken Danmark Hjørring Danmark
195 Niels Jespersen 166 Jakt 15 Korsør Danmark Korsør Danmark
196 Niels Nielsen 196 Jakt Stavern Norge Larvik Norge
197 Niels Nielsen 201 Jakt 11 Flensburg Danmark Kalundborg Danmark
198 Nicolay Emmichsen 233 Skute 7 1/2 Blokhus Danmark Hjørring Danmark
199 Niels Sørensen Natvig 246 Galioth 17 1/2 Kristiansand Norge København Danmark
200 Ole Taraldsen 65 Brigantin 54 3/4 Kristiansand Norge Skottland Skottland
201 Ole Aanensen 68 Jakt 3 Lister len Norge Slependen Norge
202 Ole Kierulf 139 Skip 78 Kristiansand Norge England England
203 Ole Kierulf 188 Skip 78 Kristiansand Norge Skottland Skottland
204 Oluf Pedersen 197 Jakt 9 1/2 Odense Danmark Christiania Norge
205 Ole Johnsen 203 Jakt 3 Nedenes Len Norge Risør Norge
206 Ole Taraldsen 209 Brigantin 54 1/4 Kristiansand Norge Riga Latvia
207 Ole Kierulf 226 Skip 78 Kristiansand Norge Skottland Skottland
208 Ole Taraldsen 237 Båt 1/2 Kristiansand Norge Arendal Norge
209 Ole Torgrimsen 237 Båt 1/2 Lister amt Norge Flekkefjord Norge
210 Petter Møller 11 Jakt 15 Kalundborg Danmark Kalundborg Danmark
211 Peder Willumsen 12 Skip 115 Arendal Norge Arendal Norge
212 Peder Tofte 15 Jakt 2 Kristiansand Norge Mandal Norge
213 Peder Bendiksen 15 Jakt Bergen Norge Bergen Norge
214 Peder Molboe 40 Galiase 15 Ebeltoft Danmark Ebeltoft Danmark
215 Peder Søge 48 Jakt 11 Nykøbing Nykøbing
216 Peder Leerhøy 73 Skute 8 3/4 Kristiansand Norge Kalundborg Danmark
217 Poul Majbom 83 Galiase 16 Kristiansand Norge Kalundborg Danmark
218 Peder Molboe 94 Galiase 16 Ebeltoft Danmark Ebeltoft Danmark
219 Peder Arentsen Kampen 127 Skip 119 1/2 Lillesand Norge England England
220 Petter Gludt 132 Brigantin 20 Kristiansand Norge Riga Latvia
221 Peder Leerhøy 134 Skute 8 3/4 Klitmøller Danmark Thisted Danmark
222 Peder Soelberg 141 Båt 1 1/2 Flekkefjord Norge Flekkefjord Norge
223 Peter Jensen 141 Aalborg Danmark Aalborg Danmark
224 Poul Majbom 145 Galiase 16 Kristiansand Norge Kalundborg Danmark
225 Peter Michelsen 147 Skip Kristiansand Norge Frankrike Frankrike
226 Peder Molboe 150 Galiase 15 Ebeltoft Danmark Ebeltoft Danmark
227 Petter Gludt 189 Brigantin 20 Kristiansand Norge England England
228 Petter Juet 203 Hukkert 31 1/2 Grimstad Norge Gdansk Polen
229 Piebe Jelles 210 Koffer Stavern Norge Stavern Norge
230 Petter Gill 218 Sjallup 21 1/2 Skottland Skottland Skottland Skottland
231 Peder Pedersen 223 Båt 1/2 Flekkefjord Norge Mandal Norge
232 Peder Iversen 228 Båt 1/2 Arendal Norge Arendal Norge
233 Peder Rørvig 244 Båt 1/2 Fædde Sogn Flekkefjord Norge
234 Poul Majbom 245 Galiase 16 Kristiansand Norge Kalundborg Danmark
235 Rasmus Torkelsen 1 Jakt 11 1/2 Nedenes Len Norge Thisted Danmark
236 Robbert Berich 7 Brigantin Sunderland England Rotterdam Nederland
237 Rasmus Knudsen 23 Galioth 21 Nyborg Danmark Nyborg Danmark
238 Robbert Hutchison 32 Snov 22 1/2 Skottland Skottland Skottland Skottland
239 Rasmus Maltoft 67 Jakt 9 Fernøe Bandholm Danmark
240 Richert Jappen 71 Tialk 10 1/2 Wyk auf Føhr Tyskland Wyk auf Føhr Tyskland
241 Rolf Hutmann 108 Smakke 31 1/4 Dokkum Nederland Hamburg Tyskland
242 Rolf Hutmann 140 Smakke 31 1/4 Ostfriesland Tyskland Vest Friisland Nederland
243 Robbert Morries 151 Snov 54 Glasgow Skottland Glasgow Skottland
244 Rasmus Knudsen 163 Galiase 21 Nyborg Danmark Korsør Danmark
245 Rasmus Nielsen 177 Galioth 12 1/2 Nyborg Danmark Nyborg Danmark
246 Richert Jappen 200 Tialk 10 1/2 Wyk auf Føhr Tyskland Wyk auf Føhr Tyskland
247 Rasmus Møller 234 Galioth 32 Aalborg Danmark Aalborg Danmark
248 Rasmus Andersen Dantschier 234 Båt 1 Kristiansand Norge Skælskør Danmark
249 Reyer Gulofsen 237 Båt 1/2 Heritz Sogn Mandal Norge
250 Svend Wermundsen 5 Båt 1 1/2 Flekkefjord Norge Flekkefjord Norge
251 Simon Brantz 14 Smakke 35 1/4 Stavern Norge Frankrike Frankrike
252 Søren Langefelt 20 Hukkert 31 1/2 Kristiansand Norge Zierikzee Nederland
253 Søren Jacobsen 56 Skip 62 Kristiansand Norge Skottland Skottland
254 Simon Brantz 80 Smakke 35 1/4 Stavern Norge Stavern Norge
255 Svend Oljer Flinch 86 Skip 181 Kristiansand Norge England England
256 Søren Giessing 102 Skip 174 1/2 Arendal Norge Irland Irland
257 Simon Brantz 121 Smakke 35 1/4 Vest Friisland Nederland Vest Friisland Nederland
258 Søren Jacobsen 122 Skip 62 Kristiansand Norge Skottland Skottland
259 Søren Langefelt 126 Hukkert 31 1/2 Kristiansand Norge Zierikzee Nederland
260 Simon Brantz 176 Smakke 35 1/4 Stavern Norge Harlingen Nederland
261 Simon Brantz 176 Smakke 35 1/4 Vest Friisland Nederland Vest Friisland Nederland
262 Simon Buch 179 Skip 79 3/4 Kristiansand Norge England England
263 Søren Rasmussen 194 Skip 174 1/2 Arendal Norge London England
264 Sivert Mogentsen 194 Båt 1/2 Kristiansand Norge Mandal Norge
265 Søren Bierring 199 Galioth 11 Aarhus Danmark Aarhus Danmark
266 Søren Jacobsen 213 Skip 62 Kristiansand Norge England England
267 Simon Brantz 214 Smakke 35 1/4 Stavern Norge Stavern Norge
268 Svend Olsen Flinch 222 Skip 181 Kristiansand Norge Irland Irland
269 Svend Nielsen 241 Fløytskip 118 Kristiansand Norge Amsterdam Nederland
270 Terje Halvorsen 1 Båt 1/2 Arendal Norge Arendal Norge
271 Taral Johnsen 5 Jakt 6 Kristiansand Norge Bergen Norge
272 Thomas Sodeland 10 Båt 1/2 Mandal Norge Mandal Norge
273 Thomas Hammer 62 Skip 79 3/4 Kristiansand Norge England England
274 Terje Halvorsen 71 Båt 1/2 Arendal Norge Arendal Norge
275 Tønnes Bøyesen 76 Koffer 11 Amrum Tyskland Wyk auf Føhr Tyskland
276 Terje Halvorsen 84 Båt 1/2 Arendal Norge Arendal Norge
277 Thomas Bøyd 89 Brigantin England England England England
278 Tønnes Andersen 101 Galioth 80 Kristiansand Norge Skottland Skottland
279 Thomas Fraser 109 Brigantin 44 1/2 Skottland Skottland Hamburg Tyskland
280 Thomas Wallesverd 113 Sjallup Kristiansand Norge England England
281 Thomas Fliches 136 Smakke 30 Harlingen Nederland Harlingen Nederland
282 Terje Halvorsen 155 Båt 1 Arendal Norge Arendal Norge
283 Tønnes Andersen 170 Galioth 80 Kristiansand Norge Skottland Skottland
284 Thomas Fliches 175 Smakke 30 Vest Friisland Nederland Vest Friisland Nederland
285 Thomas Edmeston 178 Brigantin England England Liverpool England
286 Terje Halvorsen 228 Båt 1/2 Arendal Norge Arendal Norge
287 Terje Halvorsen 236 Båt 1/2 Arendal Norge Arendal Norge
288 Tialke Luilies 238 Fløytskip Amsterdam Nederland Ostend Belgia
289 Terje Halvorsen 243 Båt 1/2 Arendal Norge Arendal Norge
290 Terje Halvorsen 244 Båt 1/2 Arendal Norge Arendal Norge
291 Uldrich Edden 88 Smakke 34 1/2 Workum Nederland Altona Tyskland
292 Uldrich Edden 130 Smakke 34 1/2 Vest Friisland Nederland Vest Friisland Nederland
293 Wander Jacobs 13 Koffer 30 1/2 Harlingen Nederland Harlingen Nederland
294 William Miller 44 Sjallup Dundee Skottland Dundee Skottland
295 William Spark 111 Brigantin 37 1/2 Skottland Skottland Skottland Skottland
296 William Miller 153 Sjallup 23 Skottland Skottland Skottland Skottland
297 Waldemar Mandahl 180 Kreyert 53 Holmestrand Norge England England
298 William Kiørrefjord 191 Jakt 10 Lister amt Norge København Danmark

* Nåtidens land.