Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Flekkefjord
År: 1756
Retning: Inn
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Arian Planzierz 9 28 Zierikzee Nederland Zierikzee Nederland
2 Anders Hansen 12 1/2 Lister amt Norge Kristiansand Norge
3 Anders Hansen 37 1/2 Lister amt Norge Kristiansand Norge
4 Anders Pettersen 101 19 Sønderborg Danmark København Danmark
5 Anne Hilchies Haan 105 49 Harlingen Nederland Bremen Tyskland
6 Aasmund Svennevig 109 2 Lister amt Norge Kristiansand Norge
7 Anders Andersen 124 7 1/4 Lister amt Norge Drammen Norge
8 Axel Danielsen Sveige 143 1 Lister amt Norge Arendal Norge
9 Bæsse Salvesen 10 6 Lister amt Norge Drammen Norge
10 Bæsse Jacobsen 18 1 1/2 Lister amt Norge Drammen Norge
11 Bærendt Biønsen 89 4 Lister amt Norge Drammen Norge
12 Bæsse Jacobsen 108 2 Lister amt Norge Mandal Norge
13 Berndt Biørnsen 132 4 Lister amt Norge Drammen Norge
14 Christen Hassing 3 3 Kristiansand Norge Kristiansand Norge
15 Christen Sivertsen 16 7 1/2 Lister amt Norge Langesund Norge
16 Christopher Eeg 20 15 Egersund Norge Stavanger Norge
17 Christen Hassing 54 4 Kristiansand Norge Kristiansand Norge
18 Christen Anders. Møller 71 118 Kristiansand Norge Kristiansand Norge
19 Christopher Eeg 72 15 Egersund Norge Korsør Danmark
20 Carsten Godberg 118 25 Tønder Danmark Tønder Danmark
21 Christen Hassing 134 4 Kristiansand Norge Kristiansand Norge
22 Christen Sivertsen 143 7 1/2 Lister amt Norge Langesund Norge
23 Daniel Odsen Svennovig 4 3 Lister amt Norge Larvik Norge
24 Daniel Johannesen 51 25 Flekkefjord Norge Rotstoch
25 Daniel Johannesen 82 25 Flekkefjord Norge Skottland Skottland
26 Didrich Wøye 112 14 Lister len Norge Kristiansand Norge
27 Daniel Odsen Svennovig 139 3 Lister amt Norge Slependen Norge
28 Eilert Lund 14 59 Farsund Norge Dunkerque Frankrike
29 Gerben Gerches 11 58 1/4 Herenveen Nederland Herenveen Nederland
30 Gunder Svendsen 118 1 Lister amt Norge Mandal Norge
31 Hans Mathiesen 28 10 1/2 Flekkefjord Norge Køge Danmark
32 Hans Sivertsen 31 1 1/2 Lister amt Norge Risør Norge
33 Hans Jacob Smidt 47 7 Flekkefjord Norge Korsør Danmark
34 Hans Belland 69 1 Lister amt Norge Mandal Norge
35 Hans Scharføe 72 1 1/2 Lister amt Norge Holmestrand Norge
36 Hans Jacob Smidt 74 7 Flekkefjord Norge Langesund Norge
37 Hans Jacob Smidt 90 7 Flekkefjord Norge Langesund Norge
38 Hans Mathiesen 92 9 1/2 Flekkefjord Norge Køge Danmark
39 Hans Jacob Smidt 106 7 Flekkefjord Norge Bergen Norge
40 Hans Hansen Ousrud 114 5 1/2 Lister amt Norge Larvik Norge
41 Hans Hiort 115 7 Lister amt Norge Kristiansand Norge
42 Hans Mathiesen 123 9 1/2 Flekkefjord Norge Bergen Norge
43 Hans Sivertsen 125 9 1/4 Lister amt Norge Christiania Norge
44 Hans Christian Lund 136 27 1/2 Lister amt Norge Arendal Norge
45 Hans Bugge 140 4 Lister amt Norge Christiania Norge
46 Hans Andersen 142 11 Lister amt Norge Drammen Norge
47 John Turner 5 20 1/2 Harwich England Harwich England
48 Jahn Henrichs 13 26 Gronningen Nederland Gronningen Nederland
49 JOhn Turner 25 20 1/2 Harwich England London England
50 Jørgen Schanche 27 4 Stavanger Norge Stavanger Norge
51 Jan Arndts 33 22 1/2 Ostfriesland Tyskland Harlingen Nederland
52 Jens Hendrich Bahn 34 10 Flekkefjord Norge Rigenvold
53 Jens Hellemarch 35 8 3/4 Flekkefjord Norge Halden Norge
54 Joen Hobday 39 16 3/4 London England London England
55 Jon Turner 44 20 1/2 Harwich England London England
56 Johannes Aamodt 50 12 1/2 Lister amt Norge Køge Danmark
57 Joon Brooch 58 15 1/2 Harwich England London England
58 John Tannings 59 14 2/3 Harwich England London England
59 Jørgen Pedersen 64 1/2 Kristiansand Norge Kristiansand Norge
60 Jørgen Biland 64 1 Lister amt Norge Mandal Norge
61 Johannes Andersen 66 4 Lister amt Norge Drammen Norge
62 JOhn Torstensen Weyhdale 73 9 1/2 Lister amt Norge Karrebæksminde Danmark
63 John Jørgensen 77 1 1/2 Lister amt Norge Mandal Norge
64 Jan Poppers 80 27 1/2 Harlingen Nederland Frankrike Frankrike
65 Jens Hendrich Bahn 88 10 Flekkefjord Norge Køge Danmark
66 Jelchie Reintiers 100 51 1/2 Jour Lemmer Nederland
67 Jacob Flensburg 104 30 Kristiansand Norge England England
68 Jens Hendrich Bahn 116 10 Flekkefjord Norge Køge Danmark
69 Johannes Aamodt 117 12 1/2 Lister amt Norge Halden Norge
70 Jelchie Reintiers 120 51 1/2 V. Friisland Holland Nederland
71 Jens Hellemarch 131 8 3/4 Flekkefjord Norge Christiania Norge
72 Isach Strandberg 144 Karlskrona Sverige Lisboa Portugal
73 Knud Aamundsen 70 9 Lister amt Norge Trondheim Norge
74 Knud Aamundsen 96 9 Lister amt Norge Arendal Norge
75 Knud Christensen 135 5 1/2 Lister amt Norge Langesund Norge
76 Lars Biørnsen 16 1 Lister amt Norge Langesund Norge
77 Liere Sitres 23 45 Lemmer Nederland Lemmer Nederland
78 Liere Sitres 36 45 Lemmer Nederland Lemmer Nederland
79 Lars Jørgensen 52 24 Odense Danmark Odense Danmark
80 Lars Bryne 59 1/2 Lister amt Norge Kragerø Norge
81 Liere Sitres 63 45 Lemmer Nederland Lemmer Nederland
82 Liere Sitres 81 45 Lemmer Nederland Holland Nederland
83 Liere Sitres 97 45 Lemmer Nederland Holland Nederland
84 Lars Jonsen 102 7 1/2 Lister amt Norge Halden Norge
85 Liere Sitres 119 45 Lemmer Nederland Holland Nederland
86 Lorents Erichsen 126 51 1/8 Tønsberg Norge Skottland Skottland
87 Mads Thommesen 2 8 Lister amt Norge Kristiansand Norge
88 Niels Bredahl 67 1/2 Kristiansand Norge Kristiansand Norge
89 Nicolay Salvesen 130 10 Lister amt Norge København Danmark
90 Ole Sørensen Wøye 46 6 Hitra Norge Christiania Norge
91 Ole Tronsen 76 5 Hitra Norge Christiania Norge
92 Ole Bærven 94 12 Stavanger Norge København Danmark
93 Ole Tronsen 119 5 Hitra Norge Christiania Norge
94 Ole Sundesen 122 6 Lister amt Norge Kragerø Norge
95 Ole Tronsen 129 11 Hitra Norge Christiania Norge
96 Ole Sørensen Wøye 141 6 Hitra Norge Christiania Norge
97 Petter Glud 41 17 3/4 Flekkefjord Norge Skottland Skottland
98 Peder Stensen 86 24 3/4 Porthay Porthay
99 Peder Christensen 91 1/2 Kristiansand Norge Kristiansand Norge
100 Richard Tanings 7 16 1/2 Harwich England Harwich England
101 Richard Orliban 26 15 Harwich England Harwich England
102 Reintie Petters Kool 29 38 Spech Spech
103 Richard Tennings 43 16 1/2 Harwich England London England
104 Reintie Petters Kool 63 38 Spech Spech
105 Richard Tennings 70 16 1/2 Harwich England London England
106 Reintie Petters Kool 84 38 Spech Holland Nederland
107 Reintie Petters Kool 98 38 Spech V. Frisland
108 Reintie Petters Kool 111 38 Spech Holland Nederland
109 Svend Wermundsen 8 1 1/2 Flekkefjord Norge Kristiansand Norge
110 Simon Fratz 30 27 1/2 Stavern Norge Stavern Norge
111 Svend Penne 48 1 1/2 Lister amt Norge Drammen Norge
112 Søren Bolsen 49 8 1/2 Korsør Danmark Mandal Norge
113 Salve Aasmundsen 68 7 1/2 Lister amt Norge Langesund Norge
114 Sivert Andersen 138 8 1/2 Hitra Norge Halden Norge
115 Toften Salvesen 6 4 Lister amt Norge Langesund Norge
116 Tollef Ansteensen 24 9 1/2 Lister amt Norge Risør Norge
117 Tønnes Christensen 53 7 Lister amt Norge Mandal Norge
118 Toster Salvesen 61 4 Lister amt Norge Mandal Norge
119 Thomas Scharman 64 14 2/3 Harwich England Harwich England
120 Thønnes Christensen 67 7 Lister amt Norge Mandal Norge
121 Tolli Birchenæs 69 2 Lister amt Norge Mandal Norge
122 Thore Fenchelsen 76 8 Lister amt Norge Langesund Norge
123 Tosten Staalesen 78 8 Lister amt Norge Drammen Norge
124 Thore Brastad 93 13 1/2 Lister amt Norge Arendal Norge
125 Tosten Rasmusen 99 1 1/2 Stavanger Norge Stavanger Norge
126 Thomes Christens. Mosvold 103 5 Lister amt Norge Drammen Norge
127 Tønnes Mosvold 128 7 Lister amt Norge Mandal Norge
128 Torgie Olsen 131 1 Kristiansand Norge Kristiansand Norge
129 Tosten Staalesen 137 8 Lister amt Norge Larvik Norge
130 Walter Geerts 1 17 Flekkefjord Norge København Danmark
131 Willum Kjørrefjord 21 10 Lister amt Norge Stavanger Norge
132 Wander Jacobs 32 30 1/2 Harlingen Nederland Harlingen Nederland
133 Wander Jacobs 62 30 1/2 Harlingen Nederland Harlingen Nederland
134 William Mærens 79 Montrose Skottland Montrose Skottland
135 Willum Kjørrefjord 81 10 Lister amt Norge København Danmark
136 Wander Jacobs 85 30 1/2 Harlingen Nederland Holland Nederland
137 Wolicher Jilches 87 27 3/4 Wardena Lemmer Nederland
138 Wander Jacobs 95 30 1/2 Harlingen Nederland Harlingen Nederland
139 Willum Kjørrefjord 109 10 Lister amt Norge Kristiansand Norge
140 Willum Kjørrefjord 109 1 1/2 Lister amt Norge Mandal Norge
141 Wander Jacobs 110 30 1/2 Harlingen Nederland V. Frisland
142 Walle Halles 113 32 3/4 V. Frisland Bremen Tyskland
143 Wraal Torgersen 119 1 Lister amt Norge Mandal Norge
144 Østen Aasmundsen 69 7 Lister amt Norge Drammen Norge

* Nåtidens land.