Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Sand
År: 1786
Retning: Ut
Kilde: Originalkilde
Notat: Ikke oppgitt om drektigheten er målt i trelast- eller kommerselester

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Abraham Hinrichs 49 29 1/2 Gronningen Nederland Amsterdam Nederland
2 Abraham Hinrichs 88 29 1/2 Gronningen Nederland Harlingen Nederland
3 Abraham Jans Dæk 58 27 Ostfriesland Tyskland Amsterdam Nederland
4 Adam Luch 46 11 Pellworm Tyskland Pellworm Tyskland
5 Aldert Hanken 66 66 Ostfriesland Tyskland Amsterdam Nederland
6 Anders Ellingsen 5 149 1/2 Drøbak Norge England England
7 Anders Ellingsen 123 149 1/2 Drøbak Norge England England
8 Bernt Henrich Goosens 27 32 1/2 Emden Tyskland Harlingen Nederland
9 Bernt Henrich Goosens 48 32 1/2 Emden Tyskland Edam Nederland
10 Bernt Henrich Goosens 86 32 1/2 Emden Tyskland Harlingen Nederland
11 Bernt Henrich Goosens 110 32 1/2 Emden Tyskland Gronningen Nederland
12 Claas Henrich Siourts 16 37 1/2 Oude Pekela Nederland Dokkum Nederland
13 Claas Henrich Siourts 56 37 1/2 Oude Pekela Nederland Harlingen Nederland
14 Claas Pyber 60 33 Gronningen Nederland Edam Nederland
15 Claas Pyber 93 33 Oude Pekela Nederland Harlingen Nederland
16 Dierk Pieters Klatter 114 58 1/2 Emden Tyskland Harlingen Nederland
17 Evert Pouls Voss 113 25 1/2 Gronningen Nederland Lemmer Nederland
18 Eyldert Tiaarts 122 41 Gronningen Nederland Holland Nederland
19 Fokke Arentz 65 43 Ostfriesland Tyskland Amsterdam Nederland
20 Fokke Sybens 29 28 1/2 Gronningen Nederland Harlingen Nederland
21 Fokke Sybens 52 28 1/2 Gronningen Nederland Dokkum Nederland
22 Geert Harms Schuur 59 30 1/2 Oude Pekela Nederland Edam Nederland
23 Geert Harms Schuur 85 30 1/2 Oude Pekela Nederland Edam Nederland
24 Gunder Knudsen 43 80 Drøbak Norge Harlingen Nederland
25 Gunder Knudsen 102 80 Drøbak Norge Amsterdam Nederland
26 Harm Jacobs 63 28 Emden Tyskland Amsterdam Nederland
27 Harm Pieter Hulst 84 37 Emden Tyskland Harlingen Nederland
28 Harm Pieter Hulst 107 37 Emden Tyskland Harlingen Nederland
29 Harm Wygers 82 44 Oude Pekela Nederland Amsterdam Nederland
30 Hemme Tangel 22 89 Farsund Norge England England
31 Hilderk Onchen 69 42 Emden Tyskland Amsterdam Nederland
32 Hinderk Derks 83 27 Oude Pekela Nederland Harlingen Nederland
33 Hinderk Goukes 55 28 1/2 Emden Tyskland Edam Nederland
34 Hinderk Harms 32 28 Veendam Nederland Harlingen Nederland
35 Hinderk Harms 94 28 Veendam Nederland Harlingen Nederland
36 Hinderk Harnis 54 28 Veendam Nederland Lemmer Nederland
37 Jacob Claasen Jonker 81 69 Emden Tyskland Amsterdam Nederland
38 Jacob Jacobs Schots 10 109 1/2 Dordrecht Nederland Dokkum Nederland
39 Jacob Jacobs Schots 51 109 1/2 Dordrecht Nederland Dordrecht Nederland
40 Jacob Jacobs Shots 105 109 1/2 Dordrecht Nederland Dordrecht Nederland
41 Jacob Wilhelm Lyn 99 85 1/2 Vest Friisland Nederland Amsterdam Nederland
42 Jan Cornelius van der Zul 101 32 1/2 Delfzijl Nederland Edam Nederland
43 Jan Gerrit Smit 92 30 1/2 Gronningen Nederland Dokkum Nederland
44 Jan Gerrit Smit 109 30 1/2 Gronningen Nederland Dokkum Nederland
45 Jan Harms Korter 37 36 Oude Pekela Nederland Harlingen Nederland
46 Jan Remmers 19 33 1/2 Ostfriesland Tyskland Harlingen Nederland
47 Jhne Richter 80 34 Norden Tyskland Amsterdam Nederland
48 Jpke Pouls 125 14 Noordströön Tyskland Noordströön Tyskland
49 Jørgen Føyen 38 62 Tønsberg Norge Dordrecht Nederland
50 Jørgen Føyen 67 62 Tønsberg Norge Amsterdam Nederland
51 Klaas Henrich Siourts 100 37 1/2 Oude Pekela Nederland Harlingen Nederland
52 Lars Olsen Berg 89 83 1/2 Tønsberg Norge Amsterdam Nederland
53 Lucas Jacobus Straating 91 48 Gronningen Nederland Harlingen Nederland
54 Luchar Claasen 34 63 1/2 Amsterdam Nederland Amsterdam Nederland
55 Luppe Aggen Ackerman 71 24 Ostfriesland Tyskland Harlingen Nederland
56 Niels Henrichsen 70 69 Arendal Norge England England
57 Niels Larsen 13 73 Nøtterøy Norge London England
58 Niels Larsen 61 73 Nøtterøy Norge London England
59 Niels Larsen 115 73 Nøtterøy Norge Hull England
60 Peter Larson 40 253 Drøbak Norge London England
61 Peter Larson 119 253 Drøbak Norge Holland Nederland
62 Pieke Goukes 50 27 1/2 Veendam Nederland Harlingen Nederland
63 Pieter Ennen Wiesser 47 26 Emden Tyskland Harlingen Nederland
64 Pieter Otto Smit 87 27 Gronningen Nederland Harlingen Nederland
65 Poul Envoldsen 24 223 Årøysund Norge Amsterdam Nederland
66 Poul Envoldsen 64 223 Drøbak Norge Edam Nederland
67 Poul Envoldsen 106 223 Drøbak Norge Amsterdam Nederland
68 Poul Gulbrandsen Bierk 33 97 Drøbak Norge England England
69 Poul Gulbrandsen Bierk 75 97 Drøbak Norge London England
70 Reint Mennes 72 33 Oude Pekela Nederland Harlingen Nederland
71 Rolof Henrich Onstreder 9 34 Emden Tyskland Harlingen Nederland
72 Rolof Jans 15 31 1/2 Gronningen Nederland Harlingen Nederland
73 Rolof Jans 53 31 1/2 Gronningen Nederland Harlingen Nederland
74 Rolof Jans 104 31 1/2 Gronningen Nederland Harlingen Nederland
75 Rolof Onstredder 57 34 Emden Tyskland Dordrecht Nederland
76 Salve Olsen Hesnæs 74 116 Arendal Norge Liverpool England
77 Samuel Sør: Samuelsen 1 100 1/2 Drøbak Norge London England
78 Samuel Sør: Samuelsen 11 100 1/2 Drøbak Norge Dordrecht Nederland
79 Samuel Sør: Samuelsen 97 97 1/2 Drøbak Norge Dordrecht Nederland
80 Samuel Sør: Samuelsen 116 97 1/2 Drøbak Norge Dordrecht Nederland
81 Thomas Pedersen 6 92 1/2 Drøbak Norge Dokkum Nederland
82 Thomas Pedersen 30 92 1/2 Drøbak Norge Harlingen Nederland
83 Thomas Pedersen 76 92 1/2 Drøbak Norge Amsterdam Nederland
84 Thomas Pedersen 111 92 1/2 Drøbak Norge Gronningen Nederland
85 Wilhelm Olsen Goen 112 125 1/2 Tjøme Norge London England
86 Wotter Jans 108 32 Oude Pekela Nederland Dokkum Nederland
87 Wyndell Derks 62 34 Oude Pekela Nederland Dokkum Nederland

* Nåtidens land.