Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Son
År: 1786
Retning: Ut
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Abraham Jans 4 27 Ostfriesland Tyskland Holland Nederland
2 Anders Hans: Brøssøe 53 22 Larvik Norge Danmark Danmark
3 Anders Sørensen 52 26 Stokke Norge Danmark Danmark
4 Andreas Geortz Zije 24 31 1/2 Gronningen Nederland Holland Nederland
5 Andrior Jansen 23 83 1/2 Nordmarsch-Langeness Tyskland Holland Nederland
6 Claas Bærentz 43 34 1/2 Nessmersiel Tyskland Holland Nederland
7 Claas Pieter Pijbes 32 33 1/2 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
8 Claas Pijbes 13 33 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
9 Claas Pijbes 34 33 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
10 Claas Tobias Waaker 37 28 Muntendam Nederland Holland Nederland
11 Dirk Pieters Klatter 39 58 1/2 Emden Tyskland Holland Nederland
12 Dirk Pieters Klatter 58 58 1/2 Emden Tyskland Holland Nederland
13 Egbert Clasen Tiktack 54 59 1/2 Harlingen Nederland Holland Nederland
14 Ewert Powels Voss 44 25 1/2 Gronningen Nederland Holland Nederland
15 Ewert Powels Voss 62 25 1/2 Gronningen Nederland Holland Nederland
16 Geert Rikartz 3 29 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
17 Geort Harins Schuur 29 30 1/2 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
18 Harm Jacobs 36 28 Emden Tyskland Holland Nederland
19 Harm Jacobs 66 28 Emden Tyskland Holland Nederland
20 Harm Pieter Hulst 40 37 Emden Tyskland Holland Nederland
21 Henr: Albertz Backker 21 46 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
22 Henr: Jacobs Blick 5 29 Veendam Nederland Holland Nederland
23 Henr: Jacobs Blick 57 29 Veendam Nederland Holland Nederland
24 Henrich Derks 8 40 Nessmersiel Tyskland Holland Nederland
25 Henrich Derks 28 40 Nessmersiel Tyskland Holland Nederland
26 Henrich Derks Kloin 10 27 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
27 Henrich Derks Kloin 33 27 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
28 Henrich Derks Kloin 70 27 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
29 Henrich Jans Roeten 7 32 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
30 Henrich Ruis 20 47 Delfzijl Nederland Holland Nederland
31 Jacob Pieters Møy 47 32 Gronningen Nederland Holland Nederland
32 Jacob Schielter Junker 69 28 1/2 Gronningen Nederland Holland Nederland
33 Jacob Swendsen 72 23 Tønsberg Norge Danmark Danmark
34 Jan Kyhrs 44 31 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
35 Jann Bruunijs 35 31 Ostfriesland Tyskland Holland Nederland
36 Jann Derk Pick 45 29 Gronningen Nederland Holland Nederland
37 Jann Derk Pick 63 29 Gronningen Nederland Holland Nederland
38 Jann Harms Koster 11 36 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
39 Japhet Flotschier 22 159 Dublin Irland England England
40 Jørgen Grofman 14 90 1/2 Ostend Belgia Holland Nederland
41 Jørgen Grofman 73 47 1/2 Ostend Belgia Holland Nederland
42 Klaas Janns Bruuns 73 31 Ostfriesland Tyskland Holland Nederland
43 Kort Jans Dick 65 58 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
44 Lammert Clasen Backer 60 33 1/2 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
45 Luytie Jans 46 29 Emden Tyskland Holland Nederland
46 Luytie Jans 61 29 Emden Tyskland Holland Nederland
47 Ole Olsen Sundene 6 48 1/2 Sogn Norge England England
48 Ole Olsen Sundene 56 48 1/2 Sogn Norge Frankrike Frankrike
49 Petter Otto Smidt 16 27 Gronningen Nederland Holland Nederland
50 Petter Otto Smidt 51 27 Gronningen Nederland Holland Nederland
51 Roelf Gaukes 55 30 Gronningen Nederland Holland Nederland
52 Roelf Gaukes 68 30 Gronningen Nederland Holland Nederland
53 Roelf Henrichs 38 34 Emden Tyskland Holland Nederland
54 Roelf Jacobs Skripper 18 26 Gronningen Nederland Holland Nederland
55 Roelf Jacobs Skripper 42 26 Gronningen Nederland Holland Nederland
56 Roelf Jacobs Skripper 64 26 Gronningen Nederland Holland Nederland
57 Rollof Clasen Kop 59 36 Gronningen Nederland Holland Nederland
58 Rollof Jans 9 30 1/2 Gronningen Nederland Holland Nederland
59 Simon Jacobs 2 38 Delfzijl Nederland Holland Nederland
60 Simon Jacobs 31 38 Delfzijl Nederland Holland Nederland
61 Simon Jacobs 49 38 Delfzijl Nederland Holland Nederland
62 Søren Hansen 67 25 1/2 Tjøme Norge Danmark Danmark
63 Søren Hansen 71 25 1/2 Tjøme Norge Danmark Danmark
64 Søren Olsen Brøssøe 17 24 Tjøme Norge Rørvig Danmark
65 Tamme Bærentz 19 40 1/2 Emden Tyskland Holland Nederland
66 Tamme Bærentz 48 40 1/2 Emden Tyskland Holland Nederland
67 Thies Byberts 27 38 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
68 Thies Byberts 50 38 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
69 Wilhelm Olsen Goen 1 125 Tjøme Norge Frankrike Frankrike
70 Wilkes Harnes Bultis 25 28 1/2 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
71 Wolter Jans 30 32 Ostfriesland Tyskland Holland Nederland
72 Wolter Jans 122 32 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
73 Wyndelt Derks 26 34 Oude Pekela Nederland Holland Nederland

* Nåtidens land.