Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Mandal
År: 1786
Retning: Ut
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Adrian Christiansen 1 25 Farsund Norge London England
2 Anders Andersen 33 53 1/2 Mandal Norge Frankrike Frankrike
3 Anders Andersen 77 70 Mandal Norge Stavanger Norge
4 Anders Draxbek 27 7 Klitmøller Danmark Thisted Danmark
5 Anders Draxbek 56 7 Klitmøller Danmark Klitmøller Danmark
6 Anders Houe 108 3 1/2 Stavanger Norge Stavanger Norge Løpenummer "und" 108
7 Andreas Stier 17 1/2 Mandal Norge Kristiansand Norge Løpenummer 2 "und" 17
8 Archibald Millar 48 30 Skottland Skottland Skottland Skottland
9 Bent Gundersen 13 19 Mandal Norge England England
10 Bent Gundersen 37 19 Mandal Norge England England
11 Bent Gundersen 65 19 Mandal Norge England England
12 Bent Gundersen 87 19 Mandal Norge England England
13 Bertel Besgaard 18 6 Torup Danmark Østlandet Norge
14 Boh Pettersen 64 63 1/2 Mandal Norge Irland Irland
15 Christen Møller 69 15 Kristiansand Norge Flekkefjord Norge
16 Christian Bostok 88 19 Horsens Danmark Bergen Norge
17 Daniel Storhaase 92 95 Karlskrona Sverige Sevilla Spania
18 Didrich Kruuse 112 Trondheim Norge København Danmark Lester ikke oppgitt (…)
19 Ellert Tobias Wigeland 11 36 1/2 Audnedal Norge Skottland Skottland
20 Georg Fridk Furstenan 12 70 Szczecin Polen Nantes Frankrike
21 Gieke Wilkes 25 22 1/2 Friesland Nederland Friesland Nederland
22 Gunbiørn Schiebstad 50 1/2 Mandal Norge Christiania Norge Løpenummer 3 "und" 50
23 Gunder Anstensen 109 1/2 Lyngdal Norge Arendal Norge Løpenummer "und" 109
24 Hans And: Tiørsvog 82 18 Flekkefjord Norge Flekkefjord Norge
25 Hans Josephsen 52 8 Slependen Norge Slependen Norge
26 Hans Josephsen 108 8 Slependen Norge Slependen Norge
27 Hans Josephsen Sabe 34 8 Slependen Norge Slependen Norge
28 Hans Nielsen Dreyer 51 24 Ærø Danmark Ærø Danmark
29 Harm Jan Sjords 73 22 Gronningen Nederland Holland Nederland
30 Harm Wernikes 94 50 Papenburg Tyskland Frankrike Frankrike
31 Hemme Tangel 91 13 1/2 Mandal Norge Christiania Norge
32 Hemme Tangel 109 58 Mandal Norge England England
33 Hinr: Frantz: Bøntekoe 68 21 1/2 Gronningen Nederland Holland Nederland
34 Jacob Freetks Bontdrager 96 23 Sappemeer Nederland Holland Nederland
35 Jacob Møller 32 45 Mandal Norge England England
36 Jacob Møller 65 45 Mandal Norge Trondheim Norge
37 Jacob Smit 107 10 1/2 Sogndal Norge Bergen Norge
38 Jacob van der Haug 8 20 Mandal Norge London England
39 Jacob van der Haug 42 20 Mandal Norge London England
40 James Brodie 31 17 Skottland Skottland Østlandet Norge
41 Jan Berends 49 24 Gronningen Nederland Gronningen Nederland
42 Jan Egberts Jager 59 26 Gronningen Nederland Frankrike Frankrike
43 Jan Harms Korter 57 27 1/2 Gronningen Nederland Gronningen Nederland
44 Jan Tiddes 53 21 Oude Pekela Nederland Oude Pekela Nederland
45 Jens Biørnsen 5 12 1/2 Mandal Norge England England
46 Jens Biørnsen 20 12 1/2 Mandal Norge England England
47 Jens Biørnsen 43 12 1/2 Mandal Norge London England
48 Jens Biørnsen 61 12 1/2 Mandal Norge England England
49 Jens Biørnsen 83 12 1/2 Mandal Norge England England
50 Jens Biørnsen 102 12 1/2 Mandal Norge England England
51 Jens Chr: Møller 25 3 Mandal Norge Danmark Danmark Løpenummer "und" 25
52 Jens Nicolaysen 17 12 Audnedal Norge Kristiansand Norge
53 Jens Nicolaysen 79 12 Audnedal Norge København Danmark
54 Jesper Olsen 68 1/2 Brevik Norge Brevik Norge Løpenummer "und" 68
55 Jgield Olsen 69 1/2 Mandal Norge Slependen Norge Løpenummer "und" 69
56 Johan Gierup 2 27 Mandal Norge Frankrike Frankrike
57 Johan Gierup 16 30 Mandal Norge England England
58 Johan Gierup 41 30 Mandal Norge England England
59 Johan Gierup 62 30 Mandal Norge England England
60 Johan Gierup 89 30 Mandal Norge Frankrike Frankrike
61 Johan Gote: Greppert 22 96 Kaliningrad Russland Le Havre Frankrike
62 Johannes Moll 58 9 Sogndal Norge København Danmark
63 John Kid 35 25 Skottland Skottland Skottland Skottland
64 Joseph Em: da Sylva 110 10 1/2 Porto Portugal Porto Portugal
65 Jørgen Aslagsen 50 1/2 Mandal Norge Christiania Norge Løpenummer "und" 50
66 Jørgen Aslagsen 70 1/2 Mandal Norge Christiania Norge Løpenummer "und" 70
67 Jørgen Aslagsen 83 1/2 Mandal Norge Christiania Norge Løpenummer "und" 83
68 Jørgen Tofft 45 46 Mandal Norge Frankrike Frankrike
69 Jørgen Tofft 76 46 Mandal Norge Skottland Skottland
70 Jørgen Tofft 105 46 Mandal Norge England England
71 Jørgen Toft 14 46 Mandal Norge England England
72 Kield Corneliusen 106 29 Halden Norge Frankrike Frankrike
73 Knud Thede Paulsen 95 18 1/2 Föhr Tyskland Holland Nederland
74 Lars Torchildsen 21 41 Mandal Norge Skottland Skottland
75 Lars Torchildsen 46 41 Mandal Norge Skottland Skottland
76 Lars Torchildsen 75 41 Mandal Norge Skottland Skottland
77 Lars Torchildsen 104 41 Mandal Norge Skottland Skottland
78 Lendert Harms 54 26 Gronningen Nederland Holland Nederland
79 Martin Jan Smit 26 26 Gronningen Nederland Gronningen Nederland
80 Martin Jan Smith 90 26 Gronningen Nederland Holland Nederland
81 Michael Rolfsen 15 132 Mandal Norge Irland Irland
82 Michael Rolfsen 78 132 Mandal Norge Irland Irland
83 Michel Hansen Knutsen 98 19 1/2 Rudkøbing Danmark Rudkøbing Danmark
84 Niels Andorsen 10 34 1/2 Mandal Norge Skottland Skottland
85 Niels Andorsen 38 34 1/2 Mandal Norge Skottland Skottland
86 Niels Andorsen 71 34 1/2 Mandal Norge Skottland Skottland
87 Niels Andorsen 97 34 1/2 Mandal Norge Skottland Skottland
88 Niels Egvaag 93 3 1/2 Stavanger Norge Stavanger Norge Løpenummer "und" 93
89 Niels Gudmandsen 3 56 1/2 København Danmark København Danmark
90 Niels Henrichsen 70 8 1/2 Rønne Danmark Bergen Norge
91 Niels Nielsen 7 40 Mandal Norge Frankrike Frankrike
92 Niels Nielsen 28 40 Mandal Norge England England
93 Niels Nielsen 72 40 Mandal Norge England England
94 Niels Nielsen 100 40 Mandal Norge England England
95 Ole Christensen Høg 84 11 1/2 Egersund Norge Bergen Norge
96 Ole Guttormsen 27 1/2 Mandal Norge Skien Norge Løpenummer "und" 27
97 Ole Guttormsen 84 1/2 Mandal Norge Skien Norge Løpenummer 2 "und" 84
98 Ole Pedersen Stovland 85 27 Mandal Norge England England
99 Ole Pedersen Stovland 103 27 Mandal Norge Skottland Skottland
100 Peder Gietmonsen 97 3 Flekkefjord Norge Flekkefjord Norge Løpenummer 2 "und" 97
101 Peder Poulsen Ellesbølle 29 7 Vigsø Danmark Vigsø Danmark
102 Peder Thønisen Røe 30 126 Kristiansand Norge Kristiansand Norge
103 Peter Jacobsen 67 1/2 Spangereid Norge Risør Norge Løpenummer 2 "und" 67
104 Peter Krempien 47 36 Ribnitz-Damgarten Tyskland Ribnitz-Damgarten Tyskland
105 Peter Thomsen 113 26 Flensburg Danmark Flensburg Danmark
106 Pieter Claasen Boon 50 24 Gronningen Nederland Holland Nederland
107 Pieter Claasen Boon 86 24 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
108 Roal Sivertsen 110 5 Egersund Norge Kristiansand Norge Løpenummer "und" 110
109 Rolof Siekens 80 25 1/2 Gronningen Nederland Holland Nederland
110 Søren Bentsen 67 1/2 Mandal Norge Langesund Norge Løpenummer "und" 67
111 Søren Bentsen 78 1/2 Mandal Norge Skien Norge Løpenummer "und" 78
112 Søren Bertelsen 47 1/2 Mandal Norge Østlandet Norge Løpenummer "und" 47
113 Søren Waage 74 12 1/2 Flekkefjord Norge Danmark Danmark
114 Søren Waage 93 12 1/2 Flekkefjord Norge Bergen Norge
115 Tamme Martins 81 25 Gronningen Nederland Holland Nederland
116 Tolly Andorsen 4 21 1/2 Mandal Norge Danmark Danmark
117 Tolly Andorsen 40 21 1/2 Mandal Norge England England
118 Tolly Andorsen 67 21 1/2 Mandal Norge Frankrike Frankrike
119 Torchild Lunnevig 43 1/2 Mandal Norge Østlandet Norge Løpenummer "und" 43
120 Torchild Lunnevig 62 1/2 Mandal Norge Østlandet Norge Løpenummer "und" 62
121 Torchild Lunnevig 90 1/2 Mandal Norge Østlandet Norge Løpenummer "und" 90
122 Tønnes Borvig 20 1/2 Flekkefjord Norge Østlandet Norge Løpenummer "und" 20
123 Tønnes Borvig 60 1/2 Flekkefjord Norge Christiania Norge Løpenummer "und" 60
124 Tønnes Borvig 109 1/2 Flekkefjord Norge Østlandet Norge Løpenumer "und" 109
125 Tønnes Dedekam 6 30 Mandal Norge Skottland Skottland
126 Tønnes Dedekam 23 27 Mandal Norge England England
127 Tønnes Dedekam 44 27 Mandal Norge Skottland Skottland
128 Tønnes Dedekam 63 27 Mandal Norge England England
129 Tønnes Jansen 39 29 Mandal Norge Zierikzee Nederland
130 Tønnes Jansen 60 29 Mandal Norge Fiskeri Norge
131 Tønnes Jansen 111 29 Mandal Norge Zierikzee Nederland
132 Tørres Andersen 9 22 1/2 Mandal Norge England England
133 Wigert Claasen Meyer 24 24 Oude Pekela Nederland Holland Nederland
134 Willum Hansen 19 18 Svinør Norge København Danmark
135 Willum Hansen 55 18 Svinør Norge København Danmark
136 Willum Hansen 101 18 Svinør Norge København Danmark
137 Willum Johnsen 36 22 1/2 Mandal Norge England England
138 Willum Jonsen 99 23 Mandal Norge Skottland Skottland

* Nåtidens land.