Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Vardø
År: 1807
Retning: Ut
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Anton Jvanoff Lodje 2000 Kem Russland Russland Russland Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
2 Anders Larsen Undahl 22 Brigg 34 Mandal Norge København Danmark København Danmark Skipenes bygningssted: Norge (…)
3 Audatim Waskiem 27 Lodje 600 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
4 Anders Sand Bomseiler Trondheim Norge Tromsø Norge Hammerfest Norge Skipenes bygningssted: Norge (…)
5 Bøy P: Jensen 16 Snau 63 1/2 Vadsø Norge København Danmark København Danmark Skipenes bygningssted: Danmark (…)
6 Booy Henrichs 14 Galliot 64 København Danmark København Danmark Tromsø Norge Skipenes bygningssted: Danmark (…)
7 Carba Gabrielevit 28 Lodje 500 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
8 Friderick Kontloff 11 Lodje 600 Sumsky Posad Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
9 Friderick Gabrielli 23 Båt 400 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
10 Friderick Padtrin 26 Lodje 3000 Sumsky Posad Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
11 Jahus Machiloff 1 Båt 250 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
12 Johan Wingaard 15 Jakt 18 Trondheim Norge Hammerfest Norge Hammerfest Norge Skipenes bygningssted: Norge (…)
13 Mathias Duroff 12 Lodje 1000 Sumsky Posad Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
14 Mathias Wasseli 13 Båt 300 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
15 Maxsim Selibraae 21 Båt 300 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
16 Matve Mallakoff 25 Lodje 4000 Kola Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
17 Maxsim Padtrin Båt 600 Kem Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
18 Nicolay Sandberg 17 Brigg 39 1/2 Norge Norge København Danmark København Danmark Skipenes bygningssted: Norge (…)
19 Olaxsi Jvanus 20 Båt 300 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
20 Peter Popoff 5 Båt 400 Kola Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
21 Peter Gabrieli 8 Lodje 800 Arkhangelsk Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
22 Peter Michaeloff 18 Lodje 500 Arkhangelsk Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
23 Samson Jvan 3 Lodje 2000 Kola Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
24 Steffan Merkoroff 6 Lodje 1000 Muska Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
25 Steffan Popoff 7 Lodje 1500 Kola Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
26 Steffan Kusmaback 9 Lodje 900 Kem Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
27 Wasseli Reckonoff 2 Lodje 2000 Kola Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
28 Wasseli Erasmus 4 Båt 400 Kola Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
29 Wasseli Kollakoff 10 Lodje 1000 Brashamn Norge Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
30 Wasseli Jkonoff 24 Lodje 1000 Arkhangelsk Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)
31 Jvan Ragusen Lodje 3000 Sumsky Posad Russland Russland Russland Finnmark Norge Skipenes bygningssted: Russland (…)
32 Jvan Akapot 19 Lodje 500 Onega Russland Russland Russland Russland Russland Skipenes bygningssted: Russland (…)

* Nåtidens land.