Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Flekkefjord
År: 1786
Retning: Inn
Kilde: Originalkilde
Notat: Det er ikke oppgitt hvor skipperne er kommet fra.

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Arent Joppes Norman 11 45 1/2 Oude Pekela Nederland
2 Anders Wøckerberg 26 107 Göteborg Sverige
3 Alexander Clarck 31 21 1/2 Skottland Skottland
4 Albert Jensen Langeland 32 16 1/2 Korsør Danmark
5 Anders Brandi 54 7 1/2 Klitmøller Danmark
6 Aasmund Larssen 65 19 1/2 Flekkefjord Norge
7 Aasmund Larssen 135 19 1/2 Flekkefjord Norge
8 Adrian Olsen Qvillio 71 24 Farsund Norge
9 Adrian Olsen Qvillio 102 24 Farsund Norge
10 Adrian Olsen Qvillio 137 24 Farsund Norge
11 Adrian Christensen 189 108 1/2 Farsund Norge
12 Atlag Atlagsen 112 22 Flekkefjord Norge
13 Bartel Wanders 114 21 Gronningen Nederland
14 Berent Søyland 62 27 1/2 Flekkefjord Norge
15 Berent Jacobs 121 22 1/2 Oude Pekela Nederland
16 Berge Jansen 119 2 Bergenhus Norge
17 Brynild Thorsen 160 19 1/2 Flekkefjord Norge
18 Carl Chr. Wilh. Holtzey 7 Holland Nederland
19 Carsten Jansen Kock 157 32 1/2 Ostfriesland Tyskland
20 Christen Adriansen 20 21 Farsund Norge
21 Christen Adriansen 60 21 Farsund Norge
22 Christen Adriansen 184 21 Farsund Norge
23 Christen Adriansen 201 21 Farsund Norge
24 Christen Møller 87 15 Kristiansand Norge
25 Christian Fr. Aamodt 47 14 1/2 Flekkefjord Norge
26 Christian Fr. Aamodt 130 14 1/2 Flekkefjord Norge
27 Christian Fr. Aamodt 193 14 1/2 Flekkefjord Norge
28 Christian Larssen 199 32 1/2 Flekkefjord Norge
29 Christopher Larssen 148 1/2 Lister amt Norge
30 Claas Dojes 136 30 Emden Tyskland
31 Claas Dojes 170 30 Emden Tyskland
32 Diderich Smith 52 22 Flekkefjord Norge
33 Egbert Egberts 61 21 1/2 Gronningen Nederland
34 Egbert Joggans 63 23 Gronningen Nederland
35 Ejde Henrichs 22 19 1/2 Oude Pekela Nederland
36 Ejde Henrichs 96 19 1/2 Oude Pekela Nederland
37 Erich Olsen Dahl 100 29 1/2 Tønsberg Norge
38 Eyldert Cornelius 108 20 Emden Tyskland
39 Engel Menses 156 26 Oude Pekela Nederland
40 Erich Lindstrøm 150 44 Stockholm Sverige
41 Finchel Colbentsen 193 7 Lister amt Norge
42 Francisco Pinhero Figero & Castro 155 90 Porto Portugal
43 Gabriel Lund 77 12 1/2 Frahosund
44 Gabriel Moswold 159 64 Frahosund
45 Gerrit Jans Viling 124 26 Delfzijl Nederland
46 Gerhardus Mensens 151 28 1/2 Emden Tyskland
47 Giert Jans Boschob 133 30 Oude Pekela Nederland
48 Gilbert Miller 39 21 England England
49 Harm Jans Symgen 17 36 1/2 Emden Tyskland
50 Harm Jans Symgen 33 36 1/2 Emden Tyskland
51 Harm Jans Symgen 59 36 1/2 Emden Tyskland
52 Harmon Ergens 76 2 1/2 Egersund Norge
53 Harm Theunis Hut 86 23 Oude Pekela Nederland
54 Harm Theunis Hut 111 23 Oude Pekela Nederland
55 Hans Wathne 25 5 Lister amt Norge
56 Hans Wathne 73 5 Lister amt Norge
57 Hans Wathne 80 5 Lister amt Norge
58 Hans Wathne 186 5 Lister amt Norge
59 Hans Asbiørnsen Netland 82 11 Flekkefjord Norge
60 Hans Asbiørnsen Netland 175 11 Flekkefjord Norge
61 Hans Asbiørnsen Netland 200 11 Flekkefjord Norge
62 Hans Andersen Tiørswog 106 18 Flekkefjord Norge
63 Hans Andersen Tiørswog 168 18 Flekkefjord Norge
64 Hans Jenssen Smed 95 13 1/2 Horsens Danmark
65 Henrich Jans Roeter 97 25 Oude Pekela Nederland
66 Henrich Harms Drent 113 23 Gronningen Nederland
67 Hewe Arentz 90 24 1/2 Emden Tyskland
68 Heyoke Harms 94 21 Ostfriesland Tyskland
69 Jan Pedersen 3 10 Lister amt Norge
70 Jan Wilhelm Siemsen 4 52 1/2 Hamburg Tyskland
71 Jan Janse Pleun 10 54 Amsterdam Nederland
72 Jan Tiddes 14 21 Oude Pekela Nederland
73 Jan Feike Kiock 56 23 Oude Pekela Nederland
74 Jan Ewerts de Boer 93 48 Emden Tyskland
75 Jan Ewerts de Boer 131 48 Emden Tyskland
76 Jan Harmens Klasen 134 26 Papenburg Tyskland
77 Jan Christensen Bryne 149 69 1/2 Frahosund
78 Jacob Wylkes 9 67 Workum Nederland
79 Jacob Smith 57 10 1/2 Sonndahl
80 Jacob Asch 115 4 Flekkefjord Norge
81 Jacob Dirchs 173 21 Gronningen Nederland
82 Jacob Tostensen 192 6 1/2 Lister amt Norge
83 Jacobus Annes 79 60 Ostend Belgia
84 Jon Jansen 1 19 Frahosund
85 Jon Jansen 24 19 Frahosund
86 Jon Jansen 64 19 Frahosund
87 Jon Jansen 174 19 Frahosund
88 Jon Crabban 34 18 England England
89 Jon Daugall 154 132 London England
90 Johann Peter Stegmann 2 160 Gdansk Polen
91 Jonas Bessesen 12 37 Mandal Norge
92 Jonas Bessesen 68 37 Mandal Norge
93 Jonas Bessesen 125 37 Mandal Norge
94 Jonas Bessesen 190 37 Mandal Norge
95 Jens Broe 16 8 Klitmøller Danmark
96 Jens Broe 53 8 Klitmøller Danmark
97 Jens Michael Lund 30 69 1/2 Frahosund
98 Jens Schousen 50 16 Ebeltoft Danmark
99 Jens Andersen Tiørswog 89 23 Flekkefjord Norge
100 Jens Andersen Tiørswog 153 23 Flekkefjord Norge
101 Jens Spindanger 101 9 1/2 Lister amt Norge
102 Jens Spindanger 187 9 1/2 Lister amt Norge
103 Jørgen Buland 18 30 Farsund Norge
104 Joachim Holtfreder 38 27 1/2 Warnemünde Tyskland
105 Johannes K. Moll 75 9 Sogndal Norge
106 Johannes K. Moll 182 9 Sogndal Norge
107 job Lutjens 91 27 Ostfriesland Tyskland
108 James Landale 83 82 1/2 Alloa Skottland
109 Johann Joachim Heinserd 142 105 Altona Tyskland
110 Jacob Løgevig 162 5 Flekkefjord Norge
111 Klaas Geerts 66 24 1/2 Sappemeer Nederland
112 Klaas Geerts 123 24 1/2 Sappemeer Nederland
113 Klaas Koops 117 28 Sappemeer Nederland
114 Lars Sundt 72 23 Farsund Norge
115 Lars Sundt 158 23 Farsund Norge
116 Lars Smith 99 27 1/2 Hitra Norge
117 Lars Smith 178 27 1/2 Hitra Norge
118 Lars Tronsen 143 14 Sogndal Norge
119 Lars Ougnevig 147 1/2 Lister amt Norge
120 Lars Woye 169 8 Flekkefjord Norge
121 Manuel Jotze Porto 179 60 Porto Portugal
122 Nathanael Saunders 35 18 England England
123 Niels Pedersen 48 25 Farsund Norge
124 Niels Pedersen Fugelsang 163 27 1/2 Flekkefjord Norge
125 Peder Hansen Noom 19 15 1/2 Nakskov Danmark
126 Peder Gietmonsen 105 3 Hitra Norge
127 Peder Gietmonsen 127 3 Hitra Norge
128 Peder Gietmonsen 146 3 Hitra Norge
129 Peder Gietmonsen 191 3 Hitra Norge
130 Peder Olsen Woye 142 14 Flekkefjord Norge
131 Pilke Goukes 103 21 Veendam Nederland
132 Rasmus Block 27 60 1/2 København Danmark
133 Rolf Clasen Kop 8 28 Holland Nederland
134 Rolf Hinderks 92 21 1/2 Oude Pekela Nederland
135 Rolf Hinderks 126 21 1/2 Oude Pekela Nederland
136 Salve Tostensen 194 13 1/2 Lister amt Norge
137 Svier Aaldriks 28 32 Oude Pekela Nederland
138 Sven Syvertsen 37 28 1/2 Hitra Norge
139 Sven Syvertsen 171 28 1/2 Hitra Norge
140 Sven Dahlin 202 37 Norrköping Sverige
141 Tønnes Henrichsen 21 8 Samsø Danmark
142 Tønnes Aslagsen 42 31 Flekkefjord Norge
143 Tønnes Atlagsen 141 31 Flekkefjord Norge
144 Tønnes Sunde 58 18 Flekkefjord Norge
145 Tønnes Sunde 116 18 Flekkefjord Norge
146 Tønnes Sunde 198 18 Flekkefjord Norge
147 Tønnes Ewertsen 109 12 Farsund Norge
148 Tosten Osmundsen 166 4 Lister amt Norge
149 Willem Wubes Ritzme 85 16 Skiermonkook
150 Willem Wubes Ritzme 120 16 Skiermonkook

* Nåtidens land.