Lokalhistoriewiki Brukerveiledning · Opphavsrett · Nedlasting · English

Skipsanløpsliste

Sted: Kragerø
År: 1756
Retning: Ut
Kilde: Originalkilde
Notat:

Last ned som regneark.

Nr. Skipper LN Fartøy Skipstype Lester Kommerse-lester Trelast-lester Våger Hjemmehørende Fra Til Notat
Sted Land* Sted Land* Sted Land*
1 Andreas Thomsen 5 55 1/2 Kragerø Norge England England
2 Anders Drange 12 7 Kragerø Norge Skien Norge
3 Andreas Wibbe 13 1 1/2 Larvik Norge
4 Ansteen Larsen 24 18 Kragerø Norge Slependen Norge
5 Anders Drange 32 7 Kragerø Norge Slependen Norge
6 Andreas Thomsen 45 55 1/2 Kragerø Norge England England
7 Albert Nielsen Klim 65 5 Torup Danmark Hjørring Danmark
8 Anders Rentler 93 1/2 Kragerø Norge Langesund Norge
9 Andreas Thomsen 103 55 1/2 Kragerø Norge Langesund Norge
10 Anders Jensen Gundrup 122 8 1/2 Grenaa Danmark Grenaa Danmark
11 Andreas Thomsen 159 55 1/2 Kragerø Norge England England
12 Ansteen Larsen 164 22 1/2 Kragerø Norge Drammen Norge
13 Adam Otle 181 1/2 Larvik Norge
14 Baltzar Legler 27 1/2 Langesund Norge
15 Bouche Harmens 163 34 Vest Friisland Nederland Lemmer Nederland
16 Baltzar Legler 181 1/2 Larvik Norge
17 Cornelius Willems 2 70 1/2 Vest Friisland Nederland Amsterdam Nederland
18 Christen Thorøe 13 11 Kalundborg Danmark Kalundborg Danmark
19 Christen Madsen 24 1 1/2 Tjøme Norge Slependen Norge
20 Christen Pedersen 24 1/2 Langesund Norge
21 Christen Larsen 27 9 Kragerø Norge Larvik Norge
22 Claus Clausen Wilt 27 1/2 Langesund Norge
23 Christen Larsen 34 9 Kragerø Norge Larvik Norge
24 Christen Madsen 45 1 1/2 Tjøme Norge Slependen Norge
25 Claus Clausen Wilt 36 11 1/2 Rudkøbing Danmark Rudkøbing Danmark
26 Christen Larsen 43 9 Kragerø Norge Larvik Norge
27 Claus Heeren 52 23 Jeverland Tyskland Jeverland Tyskland
28 Christen Larsen 67 9 Kragerø Norge Larvik Norge
29 Christen Madsen 72 1 1/2 Tjøme Norge Slependen Norge
30 Claus Ejler 78 22 Ostfriesland Tyskland Garding
31 Christen Larsen 89 9 Kragerø Norge Larvik Norge
32 Christen Madsen 94 1 1/2 Tjøme Norge Slependen Norge
33 Claus Heeren 96 23 Jeverland Tyskland Jeverland Tyskland
34 Christen Larsen 98 9 Kragerø Norge Larvik Norge
35 Carsten Godbertz 100 25 Gallunsball Tønder Danmark
36 Christen Larsen 106 9 Kragerø Norge Larvik Norge
37 Christen Larsen 113 9 Kragerø Norge Larvik Norge
38 Christen Madsen 116 1 1/2 Tjøme Norge Slependen Norge
39 Claus Eiles 125 22 Ostfriesland Tyskland Ejderslæd
40 Christen Larsen 134 9 Kragerø Norge Larvik Norge
41 Claus Heeren 138 23 Jeverland Tyskland Jeverland Tyskland
42 Christen Larsen 143 9 Kragerø Norge Larvik Norge
43 Christen Madsen 144 1 1/2 Tjøme Norge Slependen Norge
44 Christen Larsen 157 9 Kragerø Norge Larvik Norge
45 Carsten Boesen 166 17 Remøe Listerdyb
46 Christen Madsen 168 1 1/2 Tjøme Norge Slependen Norge
47 Christen Larsen 170 9 Kragerø Norge Larvik Norge
48 Christen Thurøe 177 11 Kalundborg Danmark Kalundborg Danmark
49 Christen Larsen 180 9 Kragerø Norge Larvik Norge
50 Dirich Wyckmand 85 26 1/2 Oldenburg Tyskland Oldenburg Tyskland
51 Dirich Wyckmand 34 1/2 Oldenburg Tyskland Oldenburg Tyskland
52 Dirich Wyckmand 137 34 1/2 Oldenburg Tyskland Amsterdam Nederland
53 Elias Halvorsen 35 62 1/2 Kragerø Norge Edam Nederland
54 Eric Pedersen 40 1/2 Langesund Norge
55 Elias Halvorsen 92 62 1/2 Kragerø Norge Amsterdam Nederland
56 Elias Halvorsen 155 62 1/2 Kragerø Norge Amsterdam Nederland
57 Foche Heeren 19 37 1/2 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
58 Foche Foche 41 36 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
59 Foche Foche 73 36 Ostfriesland Tyskland Holland Nederland
60 Foche Heeren 75 41 1/2 Ostfriesland Tyskland Horen
61 Friderich Høyen 80 18 1/2 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
62 Foche Heeren 83 37 1/2 Ostfriesland Tyskland Horen
63 Foche Foche 126 36 Ostfriesland Tyskland Amsterdam Nederland
64 Friderich Høyen 133 18 1/2 Hoochziel Ostfriesland Tyskland
65 Foche Foche 171 36 Ostfriesland Tyskland Holland Nederland
66 Gunder Braaden 44 1/2 Kragerø Norge Langesund Norge
67 Hans Olsen 16 10 Nøtterøy Norge Slependen Norge
68 Hibbe Harmes 20 36 Ostfriesland Tyskland Amsterdam Nederland
69 Hermand Heytman 27 1/2 Aarhus Danmark Langesund Norge
70 Hermand Heytman 33 7 Aarhus Danmark Aarhus Danmark
71 Hans Olsen 47 10 Nøtterøy Norge Slependen Norge
72 Heniche Remers 64 16 Tönning Tyskland Dithmarschen Tyskland
73 Hibbe Harmes 86 36 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
74 Hans Olsen 70 10 Nøtterøy Norge Slependen Norge
75 Hans Olsen 101 10 Nøtterøy Norge Aalborg Danmark
76 Hans Olsen 136 10 Nøtterøy Norge Slependen Norge
77 Heineche Remers 152 21 1/2 Tönning Tyskland
78 Hans Olsen 162 10 Nøtterøy Norge Slependen Norge
79 Hans Olsen 175 10 Nøtterøy Norge Aalborg Danmark
80 Hendrich Bøye 181 8 Horsens Danmark Horsens Danmark
81 Hendrich Venter 183 9 Blokhus Danmark Hjørring Danmark
82 Jørgen Pedersen 1 30 Kragerø Norge England England
83 Jens Larsen 8 19 1/2 Kragerø Norge Aalborg Danmark
84 Just Mentzen 14 36 1/2 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
85 Jens Larsen 15 9 Aarhus Danmark Aarhus Danmark
86 Jacob Holm 26 10 Ebeltoft Danmark Ebeltoft Danmark
87 Jacob Jacobsen 8 1/2 Larvik Norge Larvik Norge
88 Jahn Jacob Schøn 29 47 1/2 Gronningen Nederland Amsterdam Nederland
89 Jacob Rasmussen 31 1/2 Larvik Norge
90 Jacob Hodgsen 39 110 Schils Boston England
91 Just Mentzen 42 36 1/2 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
92 Jørgen Kahl 63 15 1/2 Thielen Tönning Tyskland
93 Jacob Westphalen 68 18 Fredrikstad Norge Fredrikstad Norge
94 Jan Rommensen 69 12 Nedenes Len Norge Holmestrand Norge
95 Jens Larsen 72 29 Kragerø Norge England England
96 Jaen Lemeth 79 16 Jeverland Tyskland Ostfriesland Tyskland
97 Jahn Clausen Meyer 84 31 1/2 Dokkum Nederland Ostfriesland Tyskland
98 Jacob Rasmussen 87 16 Nyborg Danmark Bergen Norge
99 Jacob Holm 104 10 Ebeltoft Danmark Ebeltoft Danmark
100 Jørgen Pedersen 110 30 Kragerø Norge England England
101 Joseph Warf 112 73 Boston England Boston England
102 Jon Rommersen 115 12 Nedenes Len Norge Holmestrand Norge
103 Jens Larsen 117 29 Kragerø Norge England England
104 Jørgen Kahl 127 15 1/2 Thillen Tönning Tyskland
105 Jacob Westphalen 128 18 Fredrikstad Norge Fredrikstad Norge
106 Jan Lepertz 129 16 Jeverland Tyskland Jeverland Tyskland
107 Jan Clausen Meyer 130 31 1/2 Dokkum Nederland Horen
108 Jørgen Pedersen 153 30 Kragerø Norge England England
109 Johan Herman Horn 169 15 Larvik Norge Larvik Norge
110 Jens Larsen 176 19 1/2 Kragerø Norge Aalborg Danmark
111 Jon Jensen 183 1/2 Kragerø Norge Langesund Norge
112 Knud Kanuth 31 100
113 Koncke Frelfs 81 29 Emden Tyskland Emden Tyskland
114 Lars Jacobsen 22 18 1/2 Larvik Norge Larvik Norge
115 Lars Olsen Løchen 23 1/2
116 Lars Helgesen 51 3 1/2 Sandefjord Norge Slependen Norge
117 Lorentz Hendrich Remke 69 1 1/2 Larvik Norge
118 Lutert Hendrichs 90 22 1/2 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
119 Lars Helgesen 97 3 1/2 Sandefjord Norge Holmestrand Norge
120 Lars Helgesen 121 3 1/2 Sandefjord Norge Holmestrand Norge
121 Lorentz Hendrich Remke 181 1/2 Langesund Norge
122 Morten Mouritzen 11 115 Arendal Norge England England
123 Morten Christophersen 27 4 1/2 Slette Thisted Danmark
124 Niels Pettersen 4 184 Kragerø Norge London England
125 Niels Bertelsen 30 5 Torup Danmark Thisted Danmark
126 Niels Berentzen 37 5 Kragerø Norge Slependen Norge
127 Niels Pettersen 40 184 Kragerø Norge London England
128 Niels Jensen Gylding 60 7 Horsens Danmark Horsens Danmark
129 Niels Jensen Endeluve 61 6 1/2 Horsens Danmark Horsens Danmark
130 Niels Brodahl 94 85 Skien Norge England England
131 Niels Berentzen 95 5 Kragerø Norge Slependen Norge
132 Niels Pettersen 107 184 Kragerø Norge London England
133 Niels Jensen Gylding 139 7 Horsens Danmark Horsens Danmark
134 Niels Jensen Engelave 145 6 1/2 Horsens Danmark Horsens Danmark
135 Niels Koeg 147 1/2 Kragerø Norge Langesund Norge
136 Niels Berentzen 160 5 Kragerø Norge Slependen Norge
137 Niels Brodahl 180 1/2 Skien Norge Langesund Norge
138 Ole Jensen 9 44 Kragerø Norge Litzfiord
139 Oche Hemsen 12 1/2 Dagebüll Tyskland Skien Norge
140 Oche Hemsen 18 18 Dagebüll Tyskland Husum Danmark
141 Ole Andersen 23 12 Tjøme Norge Slependen Norge
142 Ole Jensen 28 1/2 Kragerø Norge Risør Norge
143 Ole Jensen 32 1 1/2 Kragerø Norge Langesund Norge
144 Ole Valle 38 6 1/2 Faaborg Danmark Faaborg Danmark
145 Ole Jensen 50 44 Kragerø Norge England England
146 Oche Hemsen 58 18 Dagebüll Tyskland Pellworm Tyskland
147 Ole Andersen 102 12 Tjøme Norge Slependen Norge
148 Ole Torstensen 109 1 3/4 Kragerø Norge
149 Ole Nielsen 114 5 1/2 Tjøme Norge Holmestrand Norge
150 Oche Hemsen 116 18 Dagebüll Tyskland Noordströön Tyskland
151 Ole Walle 156 6 1/2 Faaborg Danmark Faaborg Danmark
152 Ole Andersen 167 12 Tjøme Norge Slependen Norge
153 Ole Sommejen 172 6 Lister amt Norge Flekkefjord Norge
154 Peder Kinch 3 113 1/2 Kragerø Norge London England
155 Petter Bøyesen 10 20 Kragerø Norge Aalborg Danmark
156 Peder Kinch 48 113 1/2 Kragerø Norge England England
157 Peder Hiertzog 49 11 Aarhus Danmark Aarhus Danmark
158 Petter Bøyesen 59 20 Kragerø Norge Slependen Norge
159 Poul Williams 62 16 Fredrikstad Norge Fredrikstad Norge
160 Peder Kinch 93 113 1/2 Kragerø Norge England England
161 Petter Hemsen 99 14 Dagebüll Tyskland Dagebüll Tyskland
162 Peder Wroldsen 120 11 1/2 Nedenes Len Norge Larvik Norge
163 Peder Kinch 140 113 1/2 Kragerø Norge England England
164 Peder Jensen 141 38 1/2 Nedenes Len Norge England England
165 Petter Bøyesen 146 35 Kragerø Norge England England
166 Peder Kinch 173 113 1/2 Kragerø Norge London England
167 Petter Bøyesen 174 23 Kragerø Norge Aalborg Danmark
168 Peder Hiertzog 179 11 Aarhus Danmark Aarhus Danmark
169 Reimer Jansen 17 36 Gronningen Nederland Ostfriesland Tyskland
170 Remer Galtis 44 30 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
171 Remer Galtis 76 30 Ostfriesland Tyskland Holland Nederland
172 Remer Jansen 105 36 Gronningen Nederland Ostfriesland Tyskland
173 Remer Galtis 135 30 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
174 Remer Galtis 161 30 Ostfriesland Tyskland Holland Nederland
175 Siebet Upken 56 28 1/2 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
176 Siebet Thiartz 82 25 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
177 Steffen Lamert 88 25 1/2 Gronningen Nederland Gronningen Nederland
178 Søren Thorsen 108 7 Kragerø Norge Slependen Norge
179 Søren Holm 109 16 Samsø Danmark Samsø Danmark
180 Svend Pedersen 122 1/2 Kragerø Norge Risør Norge
181 Søren Thorsen 123 7 Kragerø Norge Slependen Norge
182 Siebet Upken 132 28 1/2 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
183 Søren Thorsen 144 7 Kragerø Norge Slependen Norge
184 Søren Thorsen 165 7 Kragerø Norge Slependen Norge
185 Simon Jacobsen 178 17 1/2 Flensburg Danmark Drammen Norge
186 Svend Andersen 182 8 Løkken Danmark Hjørring Danmark
187 Thor Madsen 6 251 Kragerø Norge London England
188 Tellef Dahl 7 183 Kragerø Norge London England
189 Tade Hendrichs 21 48 Amsterdam Nederland Amsterdam Nederland
190 Tellef Dahl 45 1/2 Kragerø Norge Arendal Norge
191 Tellef Dahl 54 183 Kragerø Norge London England
192 Tiarck Steffens 55 28 Gronningen Nederland Gronningen Nederland
193 Jache Wessel 66 26 1/2 Ostfriesland Tyskland Emden Tyskland
194 Thor Madsen 77 251 Kragerø Norge London England
195 Jache Wessel 100 26 1/2 Ostfriesland Tyskland
196 Thomas Rasmussen 119 62 1/2 Kragerø Norge Kings Lynn England
197 Jache Wessel 131 26 1/2 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
198 Tellef Dahl 142 183 Kragerø Norge London England
199 Thomas Sørensen 147 19 Vejle Danmark Vejle Danmark
200 Thomas Castensen 154 16 Nedenes Len Norge Langesund Norge
201 Tade Hendrichs 158 48 Edam Nederland Holland Nederland
202 Thomas Hansen Møller 177 1/2 Kragerø Norge Christiania Norge
203 Udde Jansen Meyer 74 24 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
204 Udde Jansen Meyer 124 24 Ostfriesland Tyskland Amsterdam Nederland
205 Volchert Garmers 1 28 1/2 Ostfriesland Tyskland
206 Volchert Garmers 46 28 1/2 Ostfriesland Tyskland Ostfriesland Tyskland
207 Volchert Garmers 91 28 1/2 Ostfriesland Tyskland Holland Nederland
208 Anders Rentler 93 1/2 Kragerø Norge Langesund Norge
209 Christen larsen 53 9 Kragerø Norge Larvik Norge
210 Christen Thurøe 57 11 Kalundborg Danmark Kalundborg Danmark
211 Ole Andersen 71 12 Tjøme Norge Slependen Norge
212 Ole Jensen 40 1 3/4 Kragerø Norge Langesund Norge
213 Peder Wroldsen 111 11 1/2 Nedenes Len Norge Larvik Norge
214 Peder Hiortzøy 118 11 Aarhus Danmark Aarhus Danmark

* Nåtidens land.